Treść główna

Lotnisko w Guadalajarze

RT
 
0.0 (0)
0

(kod IATA: GDL, kod ICAO: MMGL)

Międzynarodowe lotnisko położone w pobliżu Guadalajary, w stanie Jalisco. Jest jednym z największych portów lotniczych w Meksyku. Lotnisko otwarto w 1966 roku i jest oddalone od centrum miasta o około 16 km. Port lotniczy obsłużył w 2008 roku ponad 7 milionów pasażerów. Jest trzecim najruchliwszym lotniskiem w Meksyku po lotniskach Mexico City International i Cancun International. Lotnisko nosi imię Miguela Hidalgo, który zaczął wojnę o niepodległość Meksyku.

Do dyspozycji pasażerów są dwa terminale pasażerskie – Terminal 1 i Terminal 2, które oferują pasażerom wiele usług i udogodnień w tym restauracje, bary, kawiarnie, sklepy, banki, kantor wymiany walut, pocztę, punkt informacji lotniskowej i turystycznej, dostęp do Internetu i faxu. Terminale znajdują się blisko siebie w jednym kompleksie lotniskowym.

Użyteczne informacje
Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu +52 33 3688 6399 lub +52 33 3688-5248

Na lotnisku znajduje się biuro informacji turystycznej, które oferuje także możliwość rezerwacji miejsca w hotelu. Przy lotnisku znajduje się Hotel Casa Grande (www.casagrande.com.mx).

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Do dyspozycji pasażerów są między innymi: Aries, Budget, Dollar, Hertz, National i Optima Więcej informacji i numery telefonów wypożyczalni dostępne na stronie: rent a car.

Lotnisko oferuje parking bezpośrednio przy budynku terminala.

Komunikacja
Komunikację z miastem i okolicą zapewniają taksówki i autobusy. Aby dojechać na lotnisko z Guadalajara, trzeba jechać autostradą 23 w kierunku Chapala. Autostrada prowadzi bezpośrednio na lotnisko, które jest dobrze oznakowane. Lotnisko znajduje się 15 km (10 mil) od Chapala.

TAKSÓWKI
Do dyspozycji pasażerów są licencjonowane taksówki, których postój znajduje się przed terminalem. Taksówkę można zamówić w punktach informacyjnych na terenie terminala; można też tak z góry zapłacić za przejazd.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Transport autobusowy zapewnia mini autobus lotniskowy (Servicio Colectivo), który ma przystanek przed budynkiem terminala i kursuje co godzinę do centrum miasta. Podróż trwa 35 minut. Bilety można nabyć w punktach, które znajdują się w hali przylotów.

Oficjalna strona internetowa lotniska
www.guadalajara.aeropuertosgap.com.mx

Adres
Guadalajarra - Don Miguel Hidalgo International Airport
Carretera Guadalajara Chapala km 17.5
Municipio de Tlajomulco de Zuñiga, Jalisco.
C.P.45659 Guadalajara Jalisco.

Główni przewoźnicy
Międzynarodowy port lotniczy w Guadalajara obsługują między innymi następujące linie lotnicze: Aeromexico Connect, Interjet, Volaris, Delta Air Lines, Continental Airlines, Mexicana i Aeromexico, American Airlines.

Lotnisko w Guadalajarze - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa