Treść główna

Opinie o lotniskach

Lotnisko Charles de Gaulle Paryż

Port lotniczy Paryż Charles de Gaulle (ang.: Charles de Gaulle International Airport lub Roissy Airport, fr.: Aéroport Roissy-Charles-de-Gaulle) to największe lotnisko we Francji. Port lotniczy CDG jest jednym z największych lotnisk świata w Europie zajmuje drugie miejsce pod względem liczby pasażerów oraz czternaste na świecie. Port lotniczy oddalony o 23 kilometry od Paryża położony jest w północno-wschodniej części aglomeracji, w miejscowości Roissy-en-France (departament Val-d''Oise). Lotnisko Roissy Charles de Gaulle zajmuje 3 terminale T-1, T-2 oraz T-3. Każdy z terminali dzieli się na mniejsze oznaczone kolejną literą alfabetu. Terminal T-1 zajmują między innymi samoloty linii SAS, United, US Airways i Lufthansa. Terminal T-2 w większości obsługuje samoloty Air France oraz inne linie lotnicze jak British Airways, Continental, American, Alitalia, Northwest, KLM i PLL LOT. Mniejsze linie lotnicze i loty czarterowe obsługiwane są przez terminal T-3.

Komunikacja

Lotnisko jest oddalone 23 kilometry od Paryża. Do lotniska prowadzi autostrada A1. Podróż samochodem z centrum zajmuje około 30 minut.

Komunikację z lotniskiem zapewniają także taksówki, szybkie pociągi i autobusy. Jeśli chcesz zapoznać się ze szczegółowymi informacjami o komunikacji i dojeździe na lotnisko czytaj tutaj.

Oficjalna strona

www.paris-cdg.com

Nawigacja dodatkowa