Treść główna

Lotnisko w Treviso

RT
 
2.4 (1)
0

(kod IATA: TSF; kod ICAO: LIPH)

treviso_airport
Terminal lotniska Treviso
Fot. Wikipedia

Międzynarodowe lotnisko położone 3 km na południowy zachód od Treviso i 20 km od Wenecji, we Włoszech. Lotnisko znane jest pod nazwą Wenecja-Treviso.

Lotnisko posiada jeden nowy terminal (otwarty w 2007 roku) noszący imię Antonio Canova znanego włoskiego artysty. Do dyspozycji pasażerów na lotnisku są udogodnienia dla osób podróżujących z dziećmi, bankomaty, bank, kantor wymiany walut, sklepy, bary, kawiarnie, restauracje. Istnieją udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, a także możliwość skorzystania z poczekalni dla VIP-ów.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +39 0422 315111.

Punkt informacji lotniskowej znajduje się na parterze terminala.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Stanowiska wypożyczalni znajdują się w hali przylotów. Do dyspozycji pasażerów jest wiele firm, między innymi Avis, Budget, Hertz, Europcar, Sixt. Samochód możesz zarezerwować na stronie: wypożyczalnie samochodów.

Lotnisko dysponuje dwoma parkingami. Jednym z nich jest długoterminowy parking, położony 200 m od lotniska (350 miejsc), a drugi to krótkoterminowy parking, położony przy terminalu (60 miejsc).

Komunikacja

Lotnisko znajduje się 3 km na południowy zachód od Treviso i 20 km od Wenecji. Droga na lotnisko i do Wenecji jest dobrze oznaczona. Szczegółowe informacje o komunikacji do/z lotniska Treviso dostępne są tutaj.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.trevisoairport.it

Adres

Aeroporto di Treviso Canova - Aer Tre S.p.a.
Via Noalese, 63/E
31100 Treviso (TV)
Italia

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługują między innymi następujące linie lotnicze: Air Arabia, Belle Air, Germanwings, Ryanair, Wizzair, Transavia, Air Italy, Air Malta, Aeroflot, Spanair, Tunisair.

Lotnisko w Treviso - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
2.4
Dojazd 
 
2.0  (1)
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0  (1)
Strefa wolnocłowa 
 
1.0  (1)
Restauracje 
 
1.0  (1)
Odprawa 
 
2.0  (1)
Poczekalnia 
 
1.0  (1)
Czystość 
 
4.0  (1)
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia
(Updated: Maj 17, 2015)
Top 100 Recenzent
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Lotnisko w Treviso to jakaś załamka pod trzema względami. Pierwszy: Obsługa nie chce nic robić "za darmo". Jeśli potrzebujesie mapy miasta, zapomnijcie! Trzeba za to zapłacić, dokładnie zakupić coś innego, by mapę dostać w prezencie. Innym słowem darmowa, ale nie dla wszystkich. Dodatkowo chciałabym zaznaczyć, że w informacji udzielają tylko takich informacji jakie są im wygodne. Pytałam się o dojazd do centrum Wenecji, Panie proponowały mi busy za 10 euro jako jedyna możliwa opcja . Nie wspominały jednak, że mogę podjechać autobusem miejskim Treviso z lotniska na dworzec PKP, tam zakupić bilet do centrum wenecji za ok. 3 euro. Dopytywałam się o ten fakt, mówiąc o możliwości dojazdu pociągiem, Pani stwierdziła, że mogę, jeśli dojdę do stacji PKP, która oddalona jest o kilka kilometrów.Wyraźnie chciała mnie zniechęcić oraz namówić na zakup jej biletu za 10 euro. Trochę dziwne, że pracownik lotniska, który prawdopodobnie pochodzi z Treviso nie wie nic o autobusach miejskich (którymi prawdopodobnie sam dojeżdża do pracy).Widocznie na tym już pracownicy nie zarabiają. Druga kwestia dotyczy poczekalni w ogólnodostępnej części lotniska. Uwaga! Dostępne są tylko dwa miejsca siedzące na całym lotnisku. Jak się pewnie domyślacie, zawsze zajęte. Inna opcja to krzesła z restauracji, ale tam musicie być klientem. Trzecie kwestia dotyczy wcześniej wspomnianego dojazdu. Cena transferu z lotniska jest strasznie droga! Dla porównania dojazd z Mediolanu do lotniska w Bergamo - 5euro. Jeśli chcecie zaoszczędzić radzę wybrać moją opcję, autobus miejski plus pociąg (2,5 autobus + ok.3 euro pociąg = 5,5), w taki sposób można zaoszczędzić ok. 4,5 euro.
Ocena łączna 
 
2.4
Dojazd 
 
2.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
1.0
Restauracje 
 
1.0
Odprawa 
 
2.0
Poczekalnia 
 
1.0
Czystość 
 
4.0

Nawigacja dodatkowa