Treść główna

Lotnisko w Murcji

RT
 
0.0 (0)
0

(kod IATA: MJV; kod ICAO: LELC)

Międzynarodowe lotnisko położone w San Javier około 26 km na południe od Murcji w Hiszpanii. Lotnisko zarządzane jest przez firmę Aena. Murcja jest popularnym miastem turystycznym, dlatego z lotniska korzysta wiele linii czarterowych oraz tanie linie lotnicze. Rocznie lotnisko obsługuje ponad 1,4 miliona pasażerów.

Lotnisko posiada jeden terminal pasażerski. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracja, kawiarnia, sklepy, bankomat. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi. Na lotnisku działa też szkoła latania.

Użyteczne informacje
Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +34 902 404 704

Na lotnisku można wynająć samochód. Do dyspozycji pasażerów jest sześć firm, między innymi Avis i Europcar. Samochód można zarezerwować na stronie: wypożyczalnie samochodów.

Punkty informacyjne znajdują się na parterze terminala. Dostępny jest punkt informacji lotniskowej Aena oraz punkt informacji turystycznej.

Na lotnisku znajduje się parking na 1100 samochodów. Pierwsze 30 minut postoju jest bezpłatne. Więcej informacji i cennik dostępne są na stronie internetowej lotniska.

Komunikacja
Lotnisko znajduje się w San Javier około 26 km na południe od Murcji. Bardzo dobry dojazd do miasta prowadzi drogą Mar Menor oraz droga AP-7.

TAKSÓWKI
Postoje taksówek znajdują się przed terminalem. Ceny w zależności od kierunku przeznaczenia kształtują się następująco: Alicante - 95 euro, Torrevieja – 35 euro, Villa Martín – 30 euro;  Murcja – 50 euro, Cartagena- 40 euro; La Manga – 50 euro.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Z lotniska do centrum miasta Santiago de la Ribera trzy razy na dobę kursują autobusy. W mieście Santiago de la Ribera, można przesiąść się na autobus do Murcji.

Oficjalna strona internetowa lotniska
www.aena.es

Adres
Aeropuerto de Murcia-San Javier
Ctra. del Aeropuerto
30720 Santiago de la Ribera/Murcia
Hiszpania

Główni przewoźnicy
Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air Berlin, Bmibaby, easyJet, Iberia, Jet2.com, Monarch, Norwegian, Ryanair.

Lotnisko w Murcji - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa