Treść główna

Lotnisko w Tbilisi

RT
 
0.0 (0)
0

(kod IATA: TBS; kod ICAO: UGTB)

Międzynarodowe lotnisko położone 20 km na wschód od Tbilisi, w miejscowości Tiflis. Jest największym portem lotniczym w Gruzji. W 2007 obsłużył ponad 617 tysięcy pasażerów. Lotnisko jest dość duże, nowoczesne i czyste. Bez problemów można porozumieć się w języku angielskim. Swoje biura mają tam wszystkie linie latające z i do Gruzji.

Lotnisko posiada jeden piętrowy terminal pasażerski. Mapa terminala znajduje się na stronie: mapa. Do dyspozycji pasażerów pozostają kawiarnie, restauracje, sklepy, oddziały banków, bankomaty, apteka. Istnieje możliwość skorzystania z pomieszczenia konferencyjnego, Internetu, pokoju dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +995 32 433141

Na lotnisku znajduje się punkt informacji lotniskowej.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodu. Firma Avis ma swoje biuro w hali przylotów na parterze terminala, tel. +995 32 923 594.

Lotnisko dysponuje parkingiem na 325 samochodów. Opłata za godzinę postoju to 2 Lari, za 24 godziny – 10 Lari. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: +995 32 310 287.

Komunikacja

Lotnisko jest położone 20 km na wschód od Tbilisi, w miejscowości Tiflis. Komunikację z lotniskiem zapewniają autobusy, pociągi i taksówki.

TAKSÓWKI
Postój taksówek znajduje się przed lotniskiem. Informacja telefoniczna dostępna jest pod numerem: +995 32 78 78 78.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Lotnisko połączone jest z miastem linią autobusową. Autobus miejski numer 37 kursuje do centrum miasta pomiędzy 7:00 a 19.30.

TRANSPORT KOLEJOWY
Między lotniskiem a centrum miasta kursuje 6 razy na dobę pociąg. Przejazd trwa 25 minut, a bilet kosztuje 2 Lari. Pociągi z centrum miasta na lotnisko odjeżdżają o 0:30, 4:30, 8:00, 10:30, 17:00 i 20:00. Z lotniska do centrum miasta pociągi kursują w następujących godzinach: 1:45, 5:45, 9:00, 11:45, 18:15 i 21:25.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.tbilisiairport.com

Adres

Tbilisi International Airport
380058 Tbilisi
Georgia

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air Baltic, Austrian Airlines, Azerbaijan Airlines, Belavia, British Airways, Georgian Airways, Georgian National Airlines, Lufthansa, Turkish Airlines.

Lotnisko w Tbilisi - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa