Treść główna

Opinie o lotniskach

Lotnisko w Kopenhadze

(kod IATA: CPH; kod ICAO: EKCH)

Międzynarodowe lotnisko położone na wyspie Amager w Danii, 8 km na południowy wschód od Kopenhagi, na terenie miasteczka Kastrup. Jest jednym z największych pod względem liczby pasażerów portów lotniczych w Europie Północnej i siedemnastym w całej Europie. Port jest także głównym węzłem dla Skandynawskich Linii Lotniczych SAS. Codziennie odprawianych jest tu prawie 60 tys. pasażerów, rocznie – ponad 21 milionów podróżnych.

Lotnisko posiada trzy terminale pasażerskie, z których jeden obsługuje ruch krajowy. Pomiędzy terminalami kursuje darmowy bus. Dodatkowo terminale 1 i 2 połączone są korytarzem (łącznik A). Do dyspozycji pasażerów pozostają: restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomaty, poczta, kaplica. Istnieje możliwość skorzystania z internetu i centrum biznesowego. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi, a także strefa rozrywki dla nastolatków.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +45 3231 3231.

Punkty informacyjne znajdują się w hali przylotów oraz w poczekalniach terminali 2 i 3. W terminalu 3 można też znaleźć biuro obsługi podróżnych.

Na lotnisku można wypożyczyć samochód. Biura firm Avis, Europcar i Hertz mieszczą się w terminalach 1 i 3, biura firm Budget i Sixt mieszczą się w terminalu 3. Numery telefonów wypożyczalni dostępne są na stronie: wypożyczalnie samochodów.

Na lotnisku znajduje się 10 500 miejsc parkingowych, większość z nich jest zadaszonych. Wszystkie parkingi znajdują się pod stałym nadzorem kamer CCTV oraz pracowników ochrony. Najtańszy parking jest oddalony od lotniska o 2,2 km. Dla osób korzystających z jego usług oddano do użytku bezpłatne autobusy, dojeżdżające na lotnisko. Więcej informacji, mapy parkingów i cennik dostępne są na stronie: Parking.

Komunikacja

Lotnisko jest świetnie zlokalizowane. Położone na wyspie Amager, 8 km na południowy wschód od Kopenhagi, w niewielkiej odległości przebiega autostrada E20. Dojazd samochodem z lotniska do centrum Kopenhagi zajmuje około 25 minut.

TAKSÓWKI

Postoje taksówek znajdują się bezpośrednio przed terminalem 1 i 3, można w nich płacić kartą kredytową. Taksówki do Szwecji odjeżdżają jedynie sprzed terminalu 3. Przejazd taksówką do centrum trwa około 15-25 minut.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Lotnisko obsługuje kilka linii autobusowych, kursujących do Kopenhagi i okolicznych miejscowości, a także do Szwecji. Przystanki autobusowe znajdują się przed terminalami 2 i 3. Pełna lista połączeń znajduje się na stronie:  autobusy.

Darmowy autobus kursuje co 10 minut pomiędzy terminalami i parkingami długoterminowymi.

TRANSPORT KOLEJOWY

Na terenie portu lotniczego znajduje się stacja kolejowa. Bilety można zakupić w biurze DSB (Duńskich Kolei Państwowych) nad stacją kolejową w terminalu 3. Bilety i karty podróżne na obszar Kopenhagi i strefy Northern Zealand są także sprzedawane w automatach biletowych na stacji. Z terminalu 3 na stację można dotrzeć za pomocą wind. Z terminali 1 i 2 można dojechać bezpłatnym autobusem lotniskowym, który zatrzymuje się przy stacji kolei. Pociągi odjeżdżają: do Kopenhagi co 10 minut, do Elsynoru  co 20 minut, na Bornholm 4-5 razy dziennie. Pociągi do Szwecji odjeżdżają: do Malmö co 20 minut, do Ystad 4-5 razy dziennie, a do Goeteborga/Kalmar co dwie godziny.

METRO

Stacja metra, podobnie jak stacja kolejowa znajduje się w terminalu 3; linia M2 oddana do użytku w 2007 roku łączy lotnisko z centrum miasta. Więcej informacji na stronie internetowej lotniska.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.cph.dk

Adres
Copenhagen Airport A/S,
PO Box 74,
Lufthavnsboulevarden 6,
DK 2770 Kastrup,
Denmark

Główni przewoźnicy
Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Cimber Air, SAS, Norwegian, Aeroflot, Air Berlin, Air France, Air Baltic, British Airways, Brussels Airlines, Coninental, Czech Airlines, Delta, Easyjet, Finnair, Iberia, KLM, LOT, Malev, Sky Europe, Swiss, TAP Portugal, Turkish Airlines.

Nawigacja dodatkowa