Treść główna

Opinie o lotniskach

Lotnisko w Tuluzie

(kod IATA: TLS; kod ICAO LFBO)

Międzynarodowe lotnisko położone 8 km na północny zachód od centrum Tuluzy, w południowej Francji. Rocznie obsługuje ponad 6 milionów pasażerów. Jest lotniskiem średniej wielkości. Lotnisko jest używane jako lotnisko testowe dla firm Airbus i ATR.

Lotnisko posiada jeden terminal pasażerski, podzielony na hale: A, B i C oraz D (w budowie) Mapa terminala znajduje się na stronie: mapa. Do dyspozycji pasażerów pozostają bary, kawiarnie, restauracje, liczne sklepy, bankomaty, bank, kaplica. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu i z centrum biznesowego.. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje
Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: 0 825 380 000  (0,15 euro za minutę – dostępny tylko z terytorium Francji).

Punkt informacyjny znajduje się na parterze terminala. Można tu zdobyć informacje o bieżących lotach, godzinach wylotów i przylotów, opóźnieniach i odwołanych połączeniach.

Na lotnisku na parterze terminala znajdują się punkty wypożyczalni samochodów. Dane kontaktowe wypożyczalni znajdują się na stronie: wypożyczalnie samochodów. Dostępne formy to: Avis, Europcar, Hertz, National i Sixt.

Na lotnisku znajduje się 6 parkingów, które mają w sumie 8480 miejsc parkingowych. Parking P0 i P1 to parkingi krótkoterminowe (czas postoju to odpowiednio do 3 i do 24 godzin). Pierwsze 30 minut jest bezpłatne. Parkingi P2, P3 oraz P5 i P6 to parkingi długoterminowe. Darmowy transfer do terminali odbywa się z parkingu P2 i P5 oraz P6. Pełny cennik i więcej informacji znajduje się na stronie internetowej lotniska.

Komunikacja
Lotnisko znajduje się 8 kilometrów na północny zachód od Tuluzy. Dojazd od strony centrum miasta drogami: A620 (E09), A624 a następnie D902. Dojazd od północy możliwy jest drogą E09 a od strony Bordeaux drogą E72.

TAKSÓWKI
Postój taksówek znajduje się naprzeciwko hali przylotów pomiędzy wyjściami C i D. Każda z taksówek wyposażona jest w taksometr. Czas dojazdu do centrum Tuluzy to około 10-15 minut, a koszt przejazdu to około 22 euro w dzień i 25 euro w nocy.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Przystanek autobusowy znajduje się na przeciwko wyjścia C. Autobusy odjeżdżają co 20 minut w godzinach 7:35 - 0:15 do dworca Gare Routiere. Trasa liczy 4 przystanki a czas przejazdu to około 20 minut. Kursy na lotnisko odbywają się w godzinach 5:00 – 20:20. Bilet w jedną stronę kosztuje 4 euro, w dwie strony ważny 2 miesiące – 6,30 euro. Na trasie z miasta do lotniska bilety można kupić u kierowcy lub przed odjazdem na przystanku autobusowym, a na trasie z lotniska do miasta w biurze na przystanku przed odjazdem. Więcej informacji na stronie: autobusy.

Lotnisko obsługują też inne linie autobusowe. Więcej informacji na stronie internetowej lotniska.

Oficjalna strona internetowa lotniska
www.toulouse.aeroport.fr

Adres
Aeroport Toulouse – Blagnac
BP90103
31703 Blagnac Cedex
France

Główni przewoźnicy
Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air France, Germanwings, Iberia, Lufthansa, TAP Portugal, KLM, Atlas Blue, British Airways, Brussels Airlines, Easyjet, Tunisair, Royal Air Maroc, Jet2com.

Nawigacja dodatkowa