Treść główna

Lotnisko w Stuttgarcie

RT
 
0.0 (0)
0

(kod IATA: STR; kod ICAO: EDDS)

Międzynarodowe lotnisko położone około 13 kilometrów w kierunku południowym od Stuttgartu. Lotnisko w Stuttgarcie należy do najważniejszych lotnisk w Niemczech, plasuje się na 7 miejscu wśród niemieckich portów. Jest głównym portem regionu Baden-Wurttemberf i rocznie obsługuje ponad 10 milionów pasażerów. Dużym minusem lotniska jest tylko jedna droga dojazdowa, co, prawdopodobnie, nie zmieni się do co najmniej do 2012 roku. Z kolei atutem lotniska jest jego bliskie położenie obok hali wystawowej Niemieckich Targów Handlowych.

Lotnisko posiada jeden nowoczesny budynek, zawierający 4 terminale i składający się z podziemia oraz 4 pięter. Mapa terminali znajduje się na stronie: mapa. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomat, kantor wymiany walut, apteka, punkty usługowe, ale również centrum konferencyjne oraz Muzeum Lotnictwa i taras widokowy. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu i poczekalni dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi (w tym plac zabaw w terminalu 3)

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +491805948444        

Główna informacja międzynarodowa oraz stanowisko obsługi znajdują się w Terminalu 1, na poziomie 3.. Na wszystkich terminalach są dostępne telefony informacyjne dla podróżnych. Punkt informacji turystycznej znajduje się w Terminalu 3, na poziomie 2.

Punkty firm wypożyczających auta na lotnisku znajdują się w Terminalu 3 na poziomie 2. Wśród wielu firm dostępne są między innymi: Avis, Budget, Hertz i Sixt. Dane kontaktowe wypożyczalni znajdziemy na internetowej stronie lotniska.

Posiadacze samochodów mogą skorzystać z jednego z zadaszonych parkingów. Za pośrednictwem strony internetowej lotniska można zarezerwować miejsce postojowe oraz sprawdzić aktualny cennik. Na parkingach znajdują się miejsca dla niepełnosprawnych i specjalne miejsca dla kobiet. Dostępne są parkingi krótko i długookresowe. Pierwsza godzina parkowania na parkingu P0 jest darmowa.

Komunikacja

Lotnisko położone jest w odległości około 13 kilometrów w kierunku południowym od Stuttgartu. Z miastem łączy je droga B 27, a z resztą Niemiec autostrada A8.

TAKSÓWKI

Do Stuttgartu można dojechać taksówką, które są dostępne przez 24 godziny na dobę (czas podróży: 20-30 minut). Postój taksówek znajduje się przed Terminalem 1, poziom 3 – hala odlotów. Orientacyjny koszt przejazdu do miasta to 30 euro.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Region Stuttgartu z lotniskiem łączy kilka linii autobusowych. Autobusy zatrzymują się bezpośrednio przed halami przylotów terminali. Linie obsługujące lotnisko to między innymi: linia 33 Nuertlingen-Airport, linia 7556 Isny, Ravensburg-Airport, linia 809 Neuenhaus, Aich-Airport, linia 122 Esslingen-Airport poprzez Plieningen, oraz the Airport Springer linia 828 Tuebingen-Airport. Więcej informacji na stronie internetowej lotniska.

TRANSPORT KOLEJOWY

Na poziomie 1. Terminala 1 znajduje się stacja kolei podziemnej, łączącej bezpośrednio lotnisko ze Stuttgartem. Docieramy ten sposób na Centralną Stację Kolejową. Główny dworzec kolejowy Stuttgartu jest ważnym węzłem komunikacyjnym, w którym krzyżują się połączenia kolejowe linii lokalnych (S-Bahn), regionalnych (RE), krajowych (IR), ekspresowych (IC, ICE) i międzynarodowych (EC). Na lotnisku mamy do dyspozycji dwie linie kolejki podmiejskiej S2 i S3, które kursują z częstotliwością jeden na 10 lub 20 minut albo co 30 minut w weekendy.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.flughafen-stuttgart.de

Adres

Flughafen Stuttgart
Flughafenstrasse 43
70629 Stuttgart
Germany

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air France, airberlin, Alitalia, Austrian Airlines, British Airways, Carpatair, CSA Czech Airlines, Delta Air Lines, Finnair, Germania, Germanwings, KLM, LOT, Lufthansa, SAS, Swiss, TUIfly.com, Turkish Airlines.

Lotnisko w Stuttgarcie - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa