Treść główna

Lotnisko Cairns

RT
 
0.0 (0)
0
Lotnisko Cairns

(kod IATA: CNS; kod ICAO: YBCS)

Międzynarodowe lotnisko położone 7 km na północ od Cairns, w stanie Queensland w Australii. Jest szóstym lotniskiem w Australii pod względem ilości obsługiwanych pasażerów. Rocznie korzysta z niego około 4 miliony podróżnych.

Lotnisko posiada dwa terminale pasażerskie położone w oddzielnych budynkach 200 metrów od siebie. Mapy terminali znajdują się na stronie: mapa. Pomiędzy terminalami można przejść pieszo specjalnym krytym przejściem lub skorzystać z autobusu. Do dyspozycji pasażerów pozostają: restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomaty, kantory wymiany walut, poczta, prysznice. Istnieje możliwość skorzystania z internetu. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: + 61 7 4080 6703.

Do dyspozycji pasażerów w obu terminalach są punkty informacyjne.

Na lotnisku w północnej części terminalu krajowego znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów wielu firm, między innymi: Hertz, Avis, Budget i Europcar.

Na lotnisku znajdują się parkingi krótko- i długoterminowe, dostępne przy obu terminalach. Cennik dostępny jest na stronie internetowej lotniska.

Komunikacja

Lotnisko położone jest około 6 km od Cairns Central Shopping Centre, na Airport Avenue, przy Sheridan Street (Captain Cook Highway). Dojazd do lotniska jest dobrze oznaczony.

TAKSÓWKI
Postoje taksówek znajdują się przed terminalami. W halach przylotów znajdują się bezpłatne telefony, dzięki którym można zamówić taksówkę. Podróż do centrum miasta kosztuje około 15-20 AUD. Na lotnisku działa też wiele firm wynajmujących limuzyny z kierowcą.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Australia Coach oferuje połączenia autobusowe do hoteli i do centrum miasta. Więcej informacji na stronie: www.australiacoach.com. Sun Palm Express oferuje połączenia do Northern Beaches, Palm Cove, Port Douglas i Cape Tribulation. Obie firmy zabierają pasażerów sprzed hali przylotów obu terminali. Punkty informacyjne obu firm znajdują sie na lotnisku.

Dodatkowo większość hoteli zapewnia transport na lotnisko specjalnymi autobusami - shuttle buses.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.cairnsairport.com

Adres

Cairns International Airport
Airport Avenue,
Cairns QLD 4870
Australia

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi: Air New Zealand, Austalian Air Express, Cathay Pacific, Qantas, Continental Airlines, Virgin Blue, Jetstar Airways, Skytrans Airlines.

Lotnisko Cairns - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa