Treść główna

Lotnisko Brisbane

RT
 
4.7 (1)
0
Lotnisko Brisbane

(kod IATA: BNE; kod ICAO: YBBN)

Międzynarodowe lotnisko położone 13 km na północny wschód od centrum Brisbane u ujścia rzeki Brisbane, nad brzegiem morza. Jest trzecim  (po Sydney i Melbourne) portem lotniczym Australii. Stanowi port przesiadkowy dla linii Virgin Blue i V Australia. Najlepsze połączenia lotnicze do Brisbane oferują Sydney i Melbourne.

Lotnisko posiada dwa terminale: krajowy i międzynarodowy, pomiędzy którymi kursują pociągi (koszt przejazdu 4 AUD) i autobusy (koszt przejazdu 5 AUD). Dokładne mapy terminali dostępne są na stronie: mapy. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomaty, kaplica i prysznice. Istnieje możliwość skorzystania z internetu, pomieszczeń konferencyjnych i specjalnych poczekalni dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +61 7 3406 3000.

Do dyspozycji pasażerów na poziomie 2 terminalu międzynarodowego znajduje się Visitors Information Centre. Na parterze terminalu krajowego dostępny jest punkt informacji lotniskowej.

Na lotnisku na jest możliwość wypożyczenia samochodu. Biura wypożyczalni znajdują się w obu terminalach. Dostępne są między innymi: Hertz, Avis, Europcar i Budget. Pełna lista wypożyczalni wraz z danymi kontaktowymi znajduje się na stronie internetowej lotniska.

Na lotnisku przy obu terminalach znajdują się parkingi krótko- i długoterminowe. Więcej informacji oraz cenniki dostępne są na stronie: parking.

Komunikacja

Lotnisko znajduje się 13 km na północny wschód od centrum miasta. Prowadzi do niego droga Airport Drive, na którą należy zjechać z drogi M1 Gateway Motorway.

TAKSÓWKI

Postój taksówek na terminalu krajowym znajduje się przy drodze, tuż przed budynkiem terminalu międzynarodowego oraz wewnątrz, na poziomie 2 hali przylotów. Koszt przejazdu do centrum miasta (CBD) to około 33 AUD plus 3 AUD opłaty początkowej, w zależności od pory dnia. W Brisbane można skorzystać z następujących korporacji:

  • Black & White Cabs, www.blackandwhitecabs.com.au
  • Yellow Cabs, www.yellowcab.com.au

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Coachtrans jest licencjonowaną firmą przewozową obsługującą połączenia z lotniska w Brisbane siedem dni w tygodniu autobusami klimatyzowanymi. Autobusy do centrum kursują co 30 minut. Przejazd do centrum w jedną stronę dla osoby dorosłej kosztuje 12 AUD, dla dziecka (4 – 13 lat) 8 AUD.

Coachtrans oferuje też przewozy do hoteli na Gold Coast. Przejazd w jedną stronę dla osoby dorosłej kosztuje 39 AUD, dla dziecka - 18 AUD. Więcej informacji na stronie: www.coachtrans.com.au.

Przejazdy do hoteli na Sunshine Coast oferuje firma przewozowa Sun-air Bus Service. Kursy odbywają się co godzinę między 5:50 a 20:50. Ceny kształtują się na poziomie od 32 AUD do 48 AUD. Więcej informacji na stronie: www.sunair.com.au.

Transport na lotnisko zapewnia m.in Airtrain
Fot. Wikipedia

TRANSPORT KOLEJOWY

Pociągi Airtrain kursują do stacji głównej w Brisbane ze stacji przed terminalem krajowym i międzynarodowym. Przejazdy odbywają się między 6:00 a 20.00, podróż trwa 22 minuty. Koszt biletu dla osoby dorosłej w jedną stronę to 14 AUD. Dostępne są także połączenia z lotniska na Gold Coast (Nerang). Więcej informacji na stronie: www.airtrain.com.au .

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.brisbaneairport.com.au

Adres

Brisbane Airport
The Circuit 11
Queensland 4007
Australia

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Quantas, Air New Zealand, Air Niugini, Air Pacific, Air Vanuatu, Aircalin, Australian air Express, Brindabella Airlines, Cathay Pacific, China Airlines, China Eastern Airlines, Emirates Airline, Etihad Airways, EVA Air, Japan Airlines, Korean Air, Malaysia Airlines, National Jet, Our Airline, Norfolk Air, QantasLink, Jetstar Airways, Royal Brunei Airlines, Singapore Airlines, Thai Airways International, Toll Priority, Toll Aviation, Virgin Blue, Pacific Blue, Polynesian Blu, V Australia.

Lotnisko Brisbane - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
4.7
Dojazd 
 
5.0  (1)
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0  (1)
Strefa wolnocłowa 
 
3.0  (1)
Restauracje 
 
4.0  (1)
Odprawa 
 
5.0  (1)
Poczekalnia 
 
5.0  (1)
Czystość 
 
5.0  (1)
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Dość duże lotnisko, bardzo dobrze opisane - co ułatwia poruszanie się po nim. Bardzo miła oraz pomocna obsługa! W poczekalniach znajdziecie sporo miejsca - i nie tylko plastikowe krzesełka;)
Ocena łączna 
 
4.7
Dojazd 
 
5.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
3.0
Restauracje 
 
4.0
Odprawa 
 
5.0
Poczekalnia 
 
5.0
Czystość 
 
5.0

Nawigacja dodatkowa