Treść główna

O R Tambo International Airport w Johannesburgu

RT
 
4.5 (1)
0

(kod IATA: JNB; kod ICAO: FAJS)

Międzynarodowe lotnisko położone 25 km od Johannesburga. Jest największym portem lotniczym w RPA i całej Afryki. W 2008 roku obsłużył on 18,5 miliona pasażerów. Jest też głównym węzłem narodowego przewoźnika RPA – South African Airlines.

Lotnisko posiada sześć terminali, ale używane są tylko cztery, podzielone na dwie strefy – terminal A, obsługujący loty międzynarodowe i terminal B, obsługujący loty krajowe. W miejscu terminali tranzytowych wybudowano nowy terminal.

Między terminalami kursuje bezpłatny autobus lotniskowy. Mapy lotniska i parkingów znajdują się na stronie: mapy. Do dyspozycji pasażerów pozostają: kawiarnie, restauracje, liczne sklepy, kantor wymiany walut, poczta, bank i bankomaty, wypożyczalnie samochodów, kaplica, oraz przechowalnia bagaży. Istnieje możliwość skorzystania z pomieszczenia konferencyjnego, Internetu i pokoju dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +27 11 921 6262, informacja lotów dostępna pod numerem telefonu: +27 (0)86 727 7888.

Punkty informacji lotniskowej znajdują się we wszystkich budynkach terminali. Dostępny jest także punkt informacji turystycznej, który znajduje się w terminalu międzynarodowym w hali przylotów.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodu. Do dyspozycji pasażerów jest wiele firm w tym: Avis, Budget, Europcar, Hertz, Imperial, Khaya, National, Sizwe i Tempest. Pełna lista wypożyczalni, wraz z danymi kontaktowymi, znajduje się na stronie internetowej lotniska.

Lotnisko dysponuje wieloma parkingami: krótkoterminowymi, długoterminowymi, podziemnymi i odkrytymi. Istnieją też specjalne miejsca dla niepełnosprawnych. Więcej informacji na stronie: parking. Między parkingami i terminalami kursuje bezpłatny autobus.

Komunikacja

Lotnisko położone jest 25 km od Johannesburga. Dojazd do niego od strony Johannesburga możliwy jest drogą R24, od strony Pretorii  - R21. Drogi są jest dobrze oznakowane. Transport z lotniska pomagają zorganizować portowe punkty informacyjne.

TAKSÓWKI

Postoje taksówek znajdują się przed terminalami krajowym i międzynarodowym. Zalecane jest korzystanie wyłącznie z autoryzowanych taksówek.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Magic Bus Airport Transfers (tel. +27 11 548 0822; www.magicbus.co.za) ma swoje biuro na parterze terminalu krajowego (Domestic Parcade) i oferuje połączenia minibusem do centrum miasta.

W terminalu autobusowym umiejscowionym za hotelem Airport Sun International dostępne są autobusy hotelowe odjeżdżające co 15 minut.

Luxliner obsługuje połączenie z lotniska O.R. Tamo International do Durbanu. Autobusy kursują trzy razy dziennie. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: +27 (0)11 855 7865 lub +27 (0)83 301 1232.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.acsa.co.za

Adres

Private Bag X1,
O R Tambo International Airport,
1627 Johannesburg
South Africa

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air Austral, Air Botswana, Air France, Air Malawi, Air Mauritius, Air Namibia, Air Zimbabwe, British Airways, Cathay Pacific, Delta, El Al, Emirates, Ethiopian Airlines, Ghana Airways, Iberia, KLM, Kenya Airways, Lufthansa, Qantas, South African Airways, Swiss, TAP-Air Portugal, Turkish Airlines.

O R Tambo International Airport w Johannesburgu - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
4.5
Dojazd 
 
5.0  (1)
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0  (1)
Strefa wolnocłowa 
 
3.0  (1)
Restauracje 
 
3.0  (1)
Odprawa 
 
5.0  (1)
Poczekalnia 
 
5.0  (1)
Czystość 
 
5.0  (1)
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia
Czy ta opinia jest pomocna? 1 0
Po wylądowaniu bardzo długo jedzie sie pasem do terminalu. Potem po wyjściu stoją pracownicy którzy tak na prawde wytyczają drogę. Bardzo intuicyjnie mozna sie po nim poruszać. Najpierw kolejka po oddanie kartki zawierającej stan zdrowia związanego z ebolą (proforma), potem kolejka po wizę lub nie. Międzyczasie na monitorze mozna sprawdzić nr karuzeli z bagażem. Przy wbijaniu wizy, monitor na podczerwień czy nie mamy gorączki ;) potem prosto do wyjścia. Niby wszystko trwa, ale idzie bardzo sprawnie :)
Ocena łączna 
 
4.5
Dojazd 
 
5.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
3.0
Restauracje 
 
3.0
Odprawa 
 
5.0
Poczekalnia 
 
5.0
Czystość 
 
5.0

Nawigacja dodatkowa