Pałac Królewski, Muzeum Miejskie Wrocławia.

E
Pałac Królewski, Muzeum Miejskie Wrocławia.

Muzeum zostało założone 1 stycznia 2000 r., a w 2009 r. otrzymało nową siedzibę w Pałacu Królów Pruskich, przy ul. Kazimierza Wielkiego 35 we Wrocławiu. Główną część ekspozycji stanowi wystawa "1000 lat historii Wrocławia", na której pokazano dzieje miasta od czasów średniowiecza po współczesność. Zgromadzono nań ponad 3 tysiące eksponatów, m. in. ze zbiorów własnych Muzeum, zasobów prywatnych kolekcjonerów, muzeów regionalnych całej Polski, Muzeum Narodowego w Warszawie czy Biblioteki Uniwersyteckiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Wielką atrakcję stanowią także drobiazgowo zrekonstruowane komnaty królewskie, a także barokowy ogród na tyłach pałacu. Skrzydło zachodnie zajmuje Galeria Wrocławskiej Sztuki XIX i XX wieku. Muzeum czynne od wtorku do piątku w godzinach od 1000 do 1700 w soboty i niedziele od 1000 do 1800 w poniedziałek Muzeum nieczynne Ceny biletów: • normalny - 15 zł • ulgowy - 10 zł • grupowy (powyżej 20 osób) - 10 zł/osoba • rodzinny - 30 zł

Pałac Królewski, Muzeum Miejskie Wrocławia. - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
5.0
Łatwość dostępu / dojazd 
 
3.0  (1)
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
3.0  (1)
Udogodnienia i infrastruktura 
 
3.0  (1)
Cena 
 
3.0  (1)
Jesteś naszym Użytkownikiem?
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Wydaje mi się, że Muzeum Miejskie jest mniej znaną atrakcją Wrocławia. Szkoda, bo jest warte uwagi. Zwiedzanie jest bardzo przyjemne, w tle słychać cichą, nastrojową muzykę, która uprzyjemnia oglądanie eksponatów udostępnionych w komnatach Pałacu królewskiego. W muzeum można było też obejrzeć ciekawe wystawy " Medale Papieskie" i "Arcydzieła Malarstwa Epoki Romantyzmu". Nie wiem, czy są to wystawy stałe, czy można je zobaczyć tylko w określonym czasie.
Ocena łączna 
 
5.0
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
5.0
Udogodnienia i infrastruktura 
 
5.0
Cena 
 
N/A

Ciekawe artykuły

Zobacz też

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Paryża, z Warszawy do Tbilisi oraz połączeń lotniczych z Poznania do Londynu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Londynu, Okazje na loty do Chorwacji, Okazje na loty na Cypr, Okazje na loty do Paryża, Okazje na loty do 200 zł, bilety lotnicze do Warszawy, tanie loty krajowe, wyszukiwarka lotów.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Ręczniki, Bagaż Wizzair, Plecaki dla dzieci, Torby dla dzieci i Plecaki na kółkach.