Treść główna

Stare Miasto w Brnie

RT
 
0.0 (0)
0
Stare Miasto w Brnie

Adres

Miasto
Brno
Państwo
Republika Czeska

Starówka w Brnie należy do najpiękniejszych w Europie. W 1983 roku została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Stare Miasto powstało pomiędzy XII a XV wiekiem. Po drugiej wojnie światowej zostało poddane gruntownej renowacji. To właśnie tu znajduje się jeden z najdłuższych zadaszonych pasaży handlowych na kontynencie, ozdobiony długimi na 6 kilometrów arkadami.

Oprócz tego turyści mogą obejrzeć wiele efektownych zabytków, wśród nich Zytglogge, czyli średniowieczną wieżę zwieńczoną pochodzącym z XII wieku zegarem. Na starówce położona jest też Katedra św. Wincentego reprezentująca styl późnogotycki. Także tutaj znajdziemy budynki mieszczące szwajcarski parlament oraz kościół Nydegg. Berno jest czasami nazywane miastem fontann – na starówce także ich nie brakuje. Aż 11 jest zlokalizowanych właśnie na starym mieście, w tym najbardziej znana Fontanna Wielkoluda oraz Fontanna Samsona.

Stare Miasto w Brnie - mapa

Swap Start/End

Stare Miasto w Brnie - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa