Treść główna

Zamek w Edynburgu

RT
 
5.0 (1)
0

Adres

Miasto
Edynburg
Państwo
Wielka Brytania

Zamek w Edynburgu jest jedną z najważniejszych atrakcji w mieście. To również prawdziwy pomnik historii Szkocji. Podczas wizyty w zamku możemy poczuć się tak, jakbyśmy cofali się w czasie. Co ciekawe, zamek zbudowano na szczycie górującego nad Edynburgiem wygasłego wulkanu. W historii krwawych konfliktów Szkotów z Anglikami zamek odegrał pierwszoplanową rolę. Kilkakrotnie utracony przez obrońców wpadał w ręce angielskich najeźdźców. Ostatni raz oblegany bez sukcesu w 1745 roku. Zamek można zwiedzać na własną rękę albo skorzystać z oferty przewodników turystycznych. Największa część grodu, którą wciąż możemy podziwiać pochodzi z XVI wieku. Zachowała się jednak także Kaplica św. Małgorzaty zbudowana w XII wieku (jest to aktualnie najbardziej wiekowy zabytek Edynburga). Każdego dnia oprócz niedzieli godzinie 13:00 towarzyszy odgłos wystrzału z zamkowej armaty. Zamek jest tak ważnym zabytkiem, że został umieszczony w herbie Edynburga oraz edynburskiego uniwersytetu.

Zamek w Edynburgu - mapa

Swap Start/End

Zamek w Edynburgu - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
5.0
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0  (1)
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
5.0  (1)
Udogodnienia i infrastruktura 
 
5.0  (1)
Cena 
 
N/A  (0)
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Miejsce gdzie można przyjemnie spędzić wiele czasu. Zobaczenie co ma do zaoferowania zamek zajmie nam nawet pół dnia. O godzinie 13 obowiązkowo trzeba zobaczyć wystrzał z armaty. Dodatkowo ciągle coś się tam dzieje, można posłuchać jak grają na kobzach. Bardzo miło wspominam pobyt na zamku i gorąco polecam jego odwiedzenie.
Ocena łączna 
 
5.0
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
5.0
Udogodnienia i infrastruktura 
 
5.0
Cena 
 
N/A

Nawigacja dodatkowa