Treść główna

Zamek w Chenonceau

RT
 
4.7 (1)
0

Adres

Miasto
Chenonceau
Państwo
Francja

Zamek w Chenonceau należy do najpiękniejszych zabytków we Francji. Ten XVI-wieczny gród wznosi się nad turystami niczym pałac z bajek Disneya. Rzeczywiście Chenonceau przywodzi na myśl baśnie. Położony na brzegu rzeki Cher należy do grupy tzw. zamków nad Loarą, czyli średniowiecznych i renesansowych obiektów zbudowanych na brzegach Loary i jej dopływów. Już na pierwszy rzut oka jego konstrukcja wydaje się delikatniejsza niż innych zamków, charakterystycznych dla tamtych czasów. W końcu Chenonceau znany jest również pod nazwą „Zamek Dam” - na przestrzeni lat jego właścicielkami były bowiem liczne kobiety, w tym słynna Katarzyna Medycejska. W zamku gościły wybitne osobistości francuskiej kultury i nauki, m.in. Wolter i Monteskiusz. Przyciąga oko również przepiękny ogród rozciągający się wokół zamku. Ogrody stają się jeszcze bardziej romantyczne w nocy, gdy włączana jest efektowna iluminacja. Każdego roku zamek odwiedza ponad milion zwiedzających.

Zamek w Chenonceau - mapa

Swap Start/End

Zamek w Chenonceau - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
4.7
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0  (1)
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
4.0  (1)
Udogodnienia i infrastruktura 
 
5.0  (1)
Cena 
 
N/A  (0)
Jesteś naszym Użytkownikiem?
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Zamek Chenonceau jest jednym z najpiękniejszych zamków jakie miałam okazję oglądać w Dolinie Loary. Otaczają go cudowne ogrody, gdzie mogłabym spacerować godzinami. Gorąco polecam każdemu, kto będzie w jego okolicy.
Ocena łączna 
 
4.7
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
4.0
Udogodnienia i infrastruktura 
 
5.0
Cena 
 
N/A

Nawigacja dodatkowa