Treść główna

Zamek w Reszlu

G
 
5.0 (1)
0

Adres

Miasto
Reszel
Państwo
Polska

Zamek został wybudowany przez biskupa Jana I z Miśni w połowie XIV wieku,ale jego pierwszymi mieszkańcami byli Krzyżacy. W 1780 roku część obiektu zamieniono w więzienie.W roku 1806 i 1807 pożar zniszczył średniowieczną budowlę.Została odbudowana w 1822 roku,a w miejscu starych murów został urządzony kościół luterański.Podczas okresu międzywojennego miejsce to pełniło funkcję muzeum,a dzisiaj odwiedzając to miejsce zobaczymy nowoczesny hotel. Autorzy książki pt.Polskie zamki i Pałace, dany zamek przedstawiali w następujący sposób: Zamek można porównać do kobiety pełnej sprzeczności-raz był niezdobytą warownią, a chwile potem zmienił się w wytworną rezydencję.Dziś w jego murach pamiętających zdobywców i zwyciężonych jest nowoczesny hotel. Zwiedzanie zamku jest możliwe po wcześniejszym potwierdzeniu telefonicznym.

Zamek w Reszlu - mapa

Swap Start/End

Zamek w Reszlu - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
5.0
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0  (1)
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
5.0  (1)
Udogodnienia i infrastruktura 
 
5.0  (1)
Cena 
 
N/A  (0)
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Zamek,który bardzo dobrze kojarzę,gdyż często w tych okolicach jestem.Jest to naprawdę ładne miejsce, zamek ma bardzo ładny dzwon jak i na uwagę zasługują też kręte schody,które prowadzą na wieżę.Z usług hotelowych w tym miejscu nigdy nie korzystałam,jednak pewnie jest to ciekawe miejsce równiez na nocleg.:)
Osobom będącym w tym miesjcu polecam odbić do Świętej Lipki( jest to kilka kilometrów dalej),do której to pieszo z Królewca pielgrzymował m.in. mistrz krzyżacki A.Hohhenzollern,a tam na nas czeka piękna świątynia jak i jezioro :)
Ocena łączna 
 
5.0
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
5.0
Udogodnienia i infrastruktura 
 
5.0
Cena 
 
N/A

Nawigacja dodatkowa