Treść główna

Kapitol w Waszyngtonie

T
 
0.0 (0)
0
Kapitol w Waszyngtonie
Kapitol to według mnie drugi najważniejszy budynek w Waszyngtonie zaraz po Białym Domu. Można podziwiać to miejsce z zewnątrz jednak polecam wizytę w środku. Poza sezonem można to zrobić bez większych problemów z przewodnikiem i oczywiście za darmo.
Zwiedzanie rozpoczynamy od obejrzenia krótkiego filmu na temat Kapitolu i Stanów Zjednoczonych. Następnie zwiedzamy poszczególne sale. Na początek przewodnik pyta się z jakich stanów są poszczególni turyści żeby w trakcie zwrócić uwagę na motywy z nimi związane. Podziwiamy rotundę z obrazami, freskami i rzeźbami. Każdy symbolicznie związany jest z historia tego kraju. W National Statuary Hall znajdują się posągi wybitnych przedstawicieli poszczególnych stanów. W tej części robienie zdjęć jest dozwolone.
Następnie można obejrzeć na żywo obrady senatu oraz izby reprezentantów. Dostajemy indywidualną wejściówkę ale wcześniej należy zostawić w depozycie praktycznie wszystko więc nie ma co liczyć na pamiątkowe zdjęcie.


Kapitol w Waszyngtonie - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa