Treść główna

Szczegóły recenzji

Morze Martwe w Izraelu
Ciekawe miejsca RT Redakcja Tanie-Loty.pl
Czy ta opinia jest pomocna? 1 0
Nad Morze Martwe warto wybrać się po to, żeby na własnej skórze poczuć jego zasolenie i pounosić się na powierzchni, jednak na plażowanie wystarczą maksymalnie 2 godz. Woda jest niesamowicie słona, lepiej żeby nie dostała się do oczu lub do ust (jest wręcz słono-gorzka). Wszelkie zranienia w kontakcie z wodą mocno pieką. Przed plażą publiczną w Ein Gedi jest duży, bezpłatny parking. Dostęp na plażę jest tragiczny - schodzi się po bardzo stromej skarpie, plaża jest wąska i kamienista. Płytko jest tylko blisko od brzegu. Wchodząc do wody ma się wrażenie, jakby wchodziło się do bardzo ciepłego oleju - w lipcu nie czułam różnicy między temp. wody a temp. powietrza. Początkowo ciężko utrzymać w wodzie równowagę na dużych, niestabilnych kamieniach. Dobrym pomysłem jest zabranie niespadających z nóg butów do wody. Po wyjściu z wody wrażenie pływania w ciepłym oleju tylko się potęguje, na skórze zostają jakby tłuste ślady, które ciężko wytrzeć ręcznikiem. Na górze skarpy dostępne są darmowe prysznice, za przebieralnię i toalety płaci się niewielką kwotę. Na plaży publicznej nie ma błota, ale można zakupić 0,6 kg woreczek w sklepie np. przy oazie Ein Gedi. Byłam jedynie na darmowej plaży publicznej, dlatego nie mogę ocenić w żaden sposób plaż płatnych. Jednak jak dla mnie, jeden raz nad tym morzem w zupełności wystarczy.
Ocena łączna 

2.3
Łatwość dostępu / dojazd 

2.0
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 

2.0
Udogodnienia i infrastruktura 

3.0
Cena 

N/A

Nawigacja dodatkowa