Treść główna

Kanion Colca w Peru

RT
 
2.3 (1)
0
kanioncolca
Piękne krajobrazy kanionu
Fot. zug55

O to miano rywalizują dwa położone w odległości około 100 – 150 kilometrów od Arequipy kaniony rzek Colca oraz Cotahuasi. Warto napisać o nich kilka słów, ponieważ stanowią jedne z najbardziej niesamowitych scenerii na świecie. Przewyższenia potrafią osiągać tutaj nawet ponad 5000 metrów na odcinku rzeki o długości około 100 kilometrów. W ich wnętrzu jest tak ciemno, że krajobraz przyrównać można do księżycowego – tylko szare głazy, żadnej roślinności, ponieważ na dno nie dociera właściwie nigdy światło słoneczne. Przy okazji warto wspomnieć o Polakach, którzy jako pierwsi pokonali kanion Colca podczas spływu kajakowego w roku 1981 – byli to Jerzy Majcherczyk i Piotr Chmieliński - kajakarze, Jacek Bogucki - filmowiec oraz Zbigniew Bzdak – fotograf. W 1984 roku wyczyn wpisany został do Księgi rekordów Guinnessa. Dzięki polskiej ekspedycji, która nadawała nazwy niektórym mijanym obiektom, które następnie zatwierdził Instytut Geograficzny w Peru turyści z naszego kraju natknąć się mogę na swojskie nazwy takie jak Wodospad Jana Pawła II, Kanion Polaków czy np. Wodospad czekoladowy.

    

Najważniejsze informacje

Położenie: w Peru, ok. 100 kilometrów na północny zachód od Arequipy
Dojazd: autobusem z Arequipy do jednej z małych wiosek przy kanionie, np. Cabanaconde
    

Kanion Colca w Peru - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
2.3
Łatwość dostępu / dojazd 
 
1.0  (1)
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
1.0  (1)
Udogodnienia i infrastruktura 
 
2.0  (1)
Cena 
 
5.0  (1)
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Znowu brakuje kategorii - atrakcyjność przyrodnicza, moja ocena 5! Bardzo piękne widoki.
Droga na dól kanionu jest bardzo długa i stroma - po zejściu na sam dół potrzebowaliśmy dnia odpoczynku zanim zdecydowaliśmy się wracać na górę.
Na dole ulokowane są małe logde, w który się nocuje. Na miejscu wykupujemy nocleg oraz posiłki, możemy poleżeć nad basenem i wypocząć.
Drogę powrotną zdecydowanie należy rozpocząć z rana (kolo 4 rano), bo podchodzenie 1000 metrów (w linii prostej) w 35 stopniowym upale i pełnym słońcu to koszmar (przerobiłam)
Ocena łączna 
 
2.3
Łatwość dostępu / dojazd 
 
1.0
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
1.0
Udogodnienia i infrastruktura 
 
2.0
Cena 
 
5.0

Nawigacja dodatkowa