Treść główna

Perlan w Reykjaviku

RT
 
0.0 (0)
0
Perlan
Perlan - perła Reykjaviku
Fot. Thorlakur

Jedną z najciekawszych budowli mieszkaniowej dzielnicy Reykjavik zwanej Laugardalur jest tzw. Perlan, miejsce zaopatrujące Reykjavik w wodę pobieraną wprost z gorących źródeł. Dzięki sprytnej sztuczce architektonicznej potężne zbiorniki zostały nakryte ogromną szklaną kopułą, ozdobą budowli. Integralną częścią kompleksu jest sporych rozmiarów ogród zimowy (Vetrargardur), gdzie rosną drzewa figowe, palmy i inne tropikalne rośliny. Z ogrodu na szczyt kopuły prowadzą kręte schody. Na szczycie znajduje się ruchoma restauracja, obracająca się w ciągu godziny o 360 stopni, z której można podziwiać sztuczny gejzer, tryskający co kilka minut. Poza tym do dyspozycji gości pozostaje taras widokowy, z którego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na stolicę Islandii. Wewnątrz kompleksu znajduje się spora przestrzeń wystawiennicza zajmowana czasowo przez różne wystawy, a w cześci przeznaczona na stałą ekspozycję muzeum figur woskowych.

  

Najważniejsze informacje

Czas otwarcia: Kawiarnia Perlan 10:00 - 21:00, Restauracja Perlan od 18:30
Położenie: Wzgórze Oskjuhlio, dzielnica Laugardalur, Reykjavik
Oskjuhlio Hill
Reykjavik

Isnaldia
+354 562 0200
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.perlan.is/

Perlan w Reykjaviku - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa