Treść główna

Gallery of Modern Art w Glasgow

goma

Gallery of Modern Art
Fot. Taylor Dundee

Galeria Sztuki Nowoczesnej (GOMA) w Glasgow jest obowiązkowym punktem programu, gdy zwiedzamy miasto. Z tego założenia wychodzą wszyscy turyści, gdyż GOMA jest najczęściej odwiedzaną galerią sztuki współczesnej poza Londynem. Wystawiane są w niej najróżniejsze, zwykle bardzo abstrakcyjne prace współczesnych artystów. Są tu prezentowane głównie dzieła artystów brytyjskich i europejskich, ale nie zabrakło także talentów z różnych zakątków świata. Eksponaty bywają przedziwne i zwariowane, a jakby dla kontrastu GOMA mieści się w eleganckim, neoklasycznym budynku w sercu Glasgow. Dodatkowo galeria angażuje się w programy edukacyjne. Można w niej uczestniczyć w warsztatach i dyskusjach. W budynku galerii mieści się również doskonale wyposażona biblioteka, z której można korzystać w godzinach otwarcia GOMA. Dla turystów przeznaczono również kawiarenkę i sklep.

  

Najważniejsze informacje

Czas otwarcia: poniedziałek - środa: 10:00 - 17:00, czwartek: 10:00 - 20:00, piątek i niedziela: 11:00 - 17:00, sobota: 10:00 - 17:00
Ceny wstępu: wstęp wolny
Położenie: Gallery of Modern Art jest położona w samym sercu Glasgow, niedaleko Dworca Głównego.
Dojazd: metro: do przystanku Buchanan Street lub St Enoch
Royal Exchange Square , Glasgow G1 3AH 0141 287 3005
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.glasgowmuseums.com/

Nawigacja dodatkowa