Treść główna

Stourghead

K
 
4.7 (1)
0
Stourghead
Ta iddyliczna sceneria została stworzona przez bankiera Henry’ego Hoare’a II, którego ojciec w 1721 r. zbudował tutaj klasyczny dom, zaprojektowany przez architekta Colena Cambpella, pioniera angielskiego palladianizmu. Henry Hoare projektując ogród, był pod wpływem krajobrazów widzianych podczas swoich podróży oraz malarstwa Clauda Lorraina i Nicholasa Pousina, w których natura jest pokazana w świetlistych odcieniach, a punktami kluczowymi są posągi i klasyczne budynki.

Najpierw kazał stworzyć trójkątne jezioro, potem zaczął sadzić drzewa liściaste i iglaste „w ustawione razem, w dużej ilości, jak cienie na płótnie”. We współpracy za swoim architektem, zaczął budować te klejnoty architektury ogrodowej, które można zauważyć podczas wycieczki wokół jeziora, w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara – Świątynia Flory (1744-46), Grota, Gotycki Dom, Panteon (1753-54), Świątynia Apolla wysoko wśród drzew i palladiański most.

W 1765 r. Hoare nabył pochodzący z 1373 r. Civic High Cross z Bristol, co umożliwiło mu stworzenie całkowicie angielskiego obrazu jeziora, most Turf Bridge, Krzyża, a w tle wioski i kościoła w Stourton. Jego następcy do całej gamy egzotycznych egzemplarzy dodali kolejne rośliny. Na przeciwległym końcu „zewnętrznego okręgu” stoi Wieża Alfreda, trójkątna budowla z cegły, zbudowana w miejscu, gdzie Alfred Wielki wzniósł sztandar do walki przeciwko Duńczykom, choć bardziej prawdopodobne przypominający wstąpienie na tron Jerzego III i pokój w wojnie z Francją. Na szczycie wąskiej wieży znajduje się taras widokowy (206 schodów). Dodatkowo ogród może poszczycić się jednymi z największych rododendronów a Anglii. Ostatnie okazy tych roślin zostały posadzone ok. 1900r.

Dom – składał się z centralnego budynku, otaczające go pawilony zawierające galerię obrazów i bibliotekę, zostały dodane przez następcę Henry’ego Hoare’a II – Sir Richarda Colta Hoare’a. Duża część zawartości domu została sprzedana w 1883 r., a w 1902 r. pożar zniszczył XVIII-wieczne wnętrza

Stourghead - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
4.7
Łatwość dostępu / dojazd 
 
4.0  (1)
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
5.0  (1)
Udogodnienia i infrastruktura 
 
5.0  (1)
Cena 
 
N/A  (0)
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Piękne miejsce, polecam na niedzielny wypad
Ocena łączna 
 
4.7
Łatwość dostępu / dojazd 
 
4.0
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
5.0
Udogodnienia i infrastruktura 
 
5.0
Cena 
 
N/A

Nawigacja dodatkowa