Treść główna

Jaskinia Hell-Fire

K
 
0.0 (0)
0
Jaskinię, pomysł Sir Fracis’a Dashwood, wydrążono w 1750 r. Do jej budowy zostali zatrudnienie okoliczni wieśniacy po serii nieudanych żniw. Wygląd drążonych tuneli był zainspirowany licznymi podróżami Dashwood’a do Europy.

Wieśniacy również zrealizowali plany na zagospodarowani krajobrazu powyżej jaskini. Z kredy, którą usunięto z jaskini, została wybudowana droga z West Wycombe od High Wycombe.
Tunele były drążone bez pomocy żadnych narzędzi, dlatego do tej pory można zobaczyć na ścianach wiele śladów palców, dłoni, czasem zabawnych rysunków.

Po powrocie z jednej z wypraw po Europie Dashwood założył Hell-Fire Club, który zrzeszał arystokratów i mężów stanu. Spotkania zawsze odbywały się wewnątrz jaskini. Po pewnym czasie Sir Francis otrzymał tytuł Kanclerza Skarbu. Jaskinia była często odwiedzana przez Benjamina Franklina, z którym byli dobrymi przyjaciółmi.

Spacer po jaskini to ¼ mili krętych, wąskich korytarzy i małych sal, komnat, ogromnej Sali Bankietowej i rzeki Styx. U celu znajduje się wąska świątynia.
Jaskinia znajduje się 3 tysiące stóp pod kościółkiem ze złotą kulą.

Dodatkowo można odwiedzić kościół św. Lawrenca, który stoi na szczycie wzniesienia oraz Mauzoleum Dashwood.

Jaskinia Hell-Fire - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa