Treść główna

Parowozownia Skierniwice

G
 
0.0 (0)
0
Parowozownia Skierniewice została założona w założona w 1845 r. i funkcjonowała dla potrzeb kolei do początku lat 90. XX w. Od 1994 r. znajduje się w rejestrze zabytków. Obecnie Parowozownia Skierniewice jest we władaniu Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei (PSMK). Na jej terenie znajduje się rozwijająca się Ekspozycja Muzealna ponad 100 egzemplarzy historycznego taboru oraz liczne wyposażenie kolejowe (m.in. semafory, urządzenia nastawcze, sprzęt łączności).
W Parowozowni możemy podziwiać Ekspozycję Muzealną znajdującą się przy ul. Łowickiej 1, która w sezonie letnim regularnie udostępniana jest dla szerokiej rzeszy turystów – w każdą pierwszą sobotę miesiąca od maja do października można ją zwiedzać w ramach "Dnia Otwartego Parowozowni", a także podczas wrześniowego Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw. Corocznie pasjonaci kolejnictwa z całej Polski biorą udział w renowacji zabytkowego taboru – od 2007 r. jest to parowóz Ol49-4 ("Oleńka").

Parowozownia Skierniwice - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa