Treść główna

Park im. Jana Kasprowicza w Szczecinie

E
 
4.7 (1)
0
Park im. Jana Kasprowicza  w Szczecinie
Park im. Jana Kasprowicza jest największym tego typu obiektem w Szczecinie i zajmuje powierzchnię ok. 50 hektarów. To jedno z najpopularniejszych miejsc spacerowych w mieście. Zieleniec został założony w 1900 roku i nazywany był Quistorp Park od nazwiska człowieka, który przekazał te tereny miastu. Mógł je rozparcelować i sprzedać pod zabudowę, jednak wolał, aby Szczecin miał atrakcyjne tereny rekreacyjne. W tym celu powstały alejki spacerowe, punkty widokowe, a nawet trasy konne. Plan wypalił – park do dzisiaj jest bardzo chętnie odwiedzany przez osoby w każdym wieku. To również jedno z ulubionych miejsc treningu biegaczy. Wyjątkowo ciekawie prezentuje się rzeźba terenu – liczne pagórki, wzniesienia, pochyłości dodają temu miejscu unikalnego uroku. A zimą są wręcz ubóstwiane przez najmłodszych miłośników sanek. Z kolei brzegami jeziora Rusałka często spacerują zakochani i całe rodziny. Na terenie parku znajduje się również amfiteatr im. Heleny Majdaniec. Jest to popularne miejsce letnich wydarzeń kulturalnych. Od kilkunastu lat, na zboczu w pobliżu jeziora znajduje się oryginalny, wieloelementowy pomnik autorstwa Władysława Hasiora. W granicach parku mieści się też jeden z najbardziej znanych symboli Szczecina – Pomnik Czynu Polaków. Trzy orły zostały odsłonięte w 1979 roku.
Park Kasprowicza jest też ciekawym miejscem dla botaników. Posadzono tutaj dziesiątki drzew i krzewów (mówi się o ponad 200 różnych gatunkach), w tym także tych bardzo rzadko występujących w Polsce (np. sosna żółta, cyprysik błotny, platan i jesion mannowy). Razem z Parkiem Leśnym Arkońskim, Park Kasprowicza tworzy zespół przyrodniczo-krajobrazowy. To naprawdę genialne miejsce na sport, turystykę i wypoczynek.
http://zp.pl/szczecin-park-kasprowicza,

Park im. Jana Kasprowicza w Szczecinie - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
4.7
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0  (1)
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
5.0  (1)
Udogodnienia i infrastruktura 
 
4.0  (1)
Cena 
 
N/A  (0)
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Piękne miejsce, w którym szczególnie w dni wolne od pracy można spotkać tłumy spacerowiczów. W parku są doskonałe warunki na uprawianie sportów, w tym bieganie, jazdę na rowerze, wspinaczkę na ściance, a także spacery z dziećmi i zwierzętami. Odbywa się tu mnóstwo imprez plenerowych. W zimie z racji ukształtowania terenu,gdy tylko spadnie śnież do parku przybywa liczne grono amatorów zjazdów saneczkowych. Do dyspozycji mają wiele zboczy i pagórków dostosowanych swoją wielkością zarówno dla małych dzieci jaki i dla osób dorosłych. Park im.Kasprowicza jest atrakcyjny zarówno zimą jak i latem.
Ocena łączna 
 
4.7
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
5.0
Udogodnienia i infrastruktura 
 
4.0
Cena 
 
N/A

Nawigacja dodatkowa