Treść główna

Święto Pomidora w Hiszpanii (Bunol)

G
 
4.5 (1)
0
Święto Pomidora w Hiszpanii (Bunol)
Początki tej pomidorowej „bitwy”, w której uczestniczą tłumy, sięgają młodzieńczej sprzeczki, mającej miejsce w roku 1945. Od tego czasu odbywa się ona co roku.W ostatnią środę sierpnia w miejscowości Buñol obchodzone jest święto pomidora: Tomatina. To osobliwe święto co roku skupia tłumy gotowe świetnie się bawić, obrzucając się pomidorami. W czasie tej wesołej bitwy polowej uczestnicy bawią się jak dzieci, rzucając pomidorami w każdego, kogo napotkają na swej drodze.Wszystko rozpoczyna się o godzinie 9, na rynku miasteczka, gdzie uczestnicy nabierają sił, zjadając bułki nadziane wędliną rozdawane przez władze Ratusza. Powoli miejsce to wypełnia się ludźmi. Przed samą bitwą ustawia się wysoki słup pokryty mydłem, a na jego końcu zawiesza się szynkę. Wśród ogólnej radości, najodważniejsi próbują wspiąć się jak najwyżej, by zdobyć nagrodę. W międzyczasie, z balkonów wylewane są wiadra wody na osoby, które przychodzą, by przygotować się do bitwy. O godzinie jedenastej słychać wystrzał, dający znak do rozpoczęcia walki, a na końcu ulicy pojawia się pierwsza ciężarówka z „amunicją”, klaksonem obwieszczająca swój wjazd. Osoby jadące na przyczepie zaczynają rzucać pierwszymi pomidorami. W końcu pojazd zatrzymuje się, uwalnia swój ładunek i wtedy właśnie tłumy rzucają się, by zdobyć „kule”, a po kilku sekundach wszystko jest już czerwone! Nadjeżdżają kolejne ciężarówki z pomidorami, do momentu gdy słychać drugi wystrzał, oznaczający koniec bitwy. W tym momencie rozpoczyna się trud czyszczenia (przy użyciu węży z wodą) walecznych uczestników, którzy myślą już o kolejnym święcie pomidora, za rok.
Zródło grafiki:http://polki.pl/we-dwoje/files/Image/art_bonus_oryg/we_dwoje_1_13159.jpg

Święto Pomidora w Hiszpanii (Bunol) - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
4.5
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0  (1)
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
5.0  (1)
Udogodnienia i infrastruktura 
 
4.0  (1)
Cena 
 
4.0  (1)
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Byłam i nurzałam się w pomidorach - ogólnie świetna zabawa i mnóstwo pozytywnych ludzi wokół. Zdecydowanie fajniejsza inicjatywa niż gonitwa byków.
Ocena łączna 
 
4.5
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
5.0
Udogodnienia i infrastruktura 
 
4.0
Cena 
 
4.0

Nawigacja dodatkowa