Sprawdź dokąd i na jakich zasadach można podróżować.
HOTEL Anna Pustizzi | 2 marca 2021, 22:16

Dzień Kobiet w Krakowie! Weekend w 4* hotelu ze śniadaniami już za 214 zł/noc/os.

Dzień Kobiet w tym roku przypada w poniedziałek, ale może warto zabrać kobietę, na której nam zależy, na weekend przed Dniem Kobiet na krótki citybreak do Krakowa? Na chwilę zwolnić i cieszyć się powoli budzącym się do życia miastem.  Z całego serca polecamy Kraków! To jedno z naszych ulubionych miast! 

Podczas pobytu w Krakowie proponuję Hotel Rubinstein na urokliwym Kazimierzu. Rubinstein to nie tylko udany wypoczynek i pyszne jedzenie, to również centrum artystyczne oraz konferencyjne. Butikowy charakter, oryginalny wystrój pełen unikatowych historycznych elementów przyciąga znawców pięknego i rzadkiego budownictwa.

Codziennie rano na miejscu serwowane jest urozmaicone śniadanie w formie bufetu. Restauracja hotelowa znajduje się na przeszklonym patio i specjalizuje się w daniach kuchni międzynarodowej. Po intensywnie spędzonym dniu Goście mogą zrelaksować się w saunie. 

Hotel Rubinstein usytuowany jest 10 minut spacerem od pięknego Zamku Królewskiego na Wawelu. 

Szczegóły:

Fot. Artur Kowalczyk
Hotel

Hotel Rubinstein mieści się w XV-wiecznym budynku położonym w samym sercu dzielnicy Kazimierz w Krakowie, tuż obok Starej Synagogi. Oferuje on zakwaterowanie w klimatyzowanych pokojach i apartamentach.

Wszystkie pokoje i apartamenty w hotelu Rubinstein wyposażone są w minibar, sejf oraz telewizor z płaskim ekranem i dostępem do kanałów kablowych. Wystrój wielu z nich obejmuje drewniane sufity oraz belki stropowe z XVII i XVIII wieku.

Hotel Rubinstein ★★★★

centrum miasta darmowy internet saunatransfer lotniskowy od 214noc/os. Zobacz hotel

Poznaj Kraków!

Kraków to jedna z piękniejszych wizytówek naszego kraju. Darmowe atrakcje Krakowa to bardzo bogata oferta miejsc do zobaczenia. Na liście znajdują się ciekawe muzea, wystawy, miejsca kultu religijnego i wiele więcej. Zobacz wszystkie darmowe atrakcje Krakowa.

Wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO krakowski Kazimierz, gdzie znajduje się hotel, jest dzielnicą o rzadko spotykanym klimacie i duchu minionych epok. Dawniej osobne miasto, dziś miejsce pełne galerii, muzeów i antykwariatów oraz modnych restauracji i kawiarni. Ulica Szeroka była najważniejszą częścią krakowskiego Kazimierza. To tu znajdowały się synagogi, tu także kwitło życie kulturalne miasta. Dziś przy ulicy Szerokiej podziwiać możemy odrestaurowane kamienice, które przenoszą nas w dawne czasy. Klimatyczne stare okiennice, wystawy i szyldy, na których jedynie nazwiska informują o pochodzeniu właścicieli, sprawiają, że Kazimierz nadal tętni życiem.


Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock
Fot. Hotel Rubenstein

Warto wiedzieć

  • Spacer po krakowskim rynku to obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Krakowa. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych punktów w mieście. Rynek w Krakowie został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO
  • Nie wszystkie zabytki Krakowa cieszą się tak dużym powodzeniem jak zamek na Wawelu. To druga, najważniejsza atrakcja Krakowa. 
  • Jeśli wybieracie się na Wawel koniecznie zajrzyjcie na chwilę do jamy smoka, który kiedyś był postrachem wśród mieszkańców Krakowa. Legenda o smoku wawelskim jest niewątpliwie jednym z najbardziej rozpoznawalnych podań związanych ze stolicą Małopolski.
  • Do Krakowa dolecicie z Warszawy, Gdańska i Olsztyna z PLL LOT.

Nawigacja dodatkowa