Sprawdź dokąd i na jakich zasadach można podróżować.
LOT + HOTEL Kama Olejarz | 12 czerwca 2021, 07:50

Toskania na wakacje! Tanie loty i noclegi w mieście Krzywej Wieży za 816 zł

Szukacie pomysłów na wakacyjny urlop? Może Piza? Oto świetne ceny lotów i noclegów w Toskanii!

Zobaczcie na własne oczy najsłynniejszą krzywą wieżę świata! Zapraszamy w podróż do Pizy. Polecicie tam za bardzo małe pieniądze, a do tego znaleźliśmy Wam kilka noclegów w równie atrakcyjnych cenach. Oczywiście Krzywa Wieża jest najsłynniejszym budynkiem miasta, ale poza nim możecie zobaczyć jeszcze wiele innych ciekawych atrakcji - muzeów czy kościołów. To również świetne miejsce do wypożyczenia auta i rozpoczęcia podróży po Toskanii!

Latem ceny biletów z polskich lotnisk są zdecydowanie wyższe niż w "normalnym" okresie, dlatego proponujemy loty z Berlina. Bezpośrednie połączenia do Pizy oferuje Ryanair. W cenie biletu jest tylko bagaż podręczny, więc spakujcie się mądrze. Tutaj znajdziecie nasz poradnik jak to zrobić.

Zasady wjazdu do Włoch: Włochy wprowadziły dodatkowe ograniczenia dla podróży do 15 maja: obowiązkowa 5 dniowa kwarantanna i zaświadczenie o negatywnym wyniku testu PCR lub antygenowego, wystawione nie wcześniej niż 48h przed przylotem. Już w drugiej połowie maja Włosi planują jednak otworzyć się na turystykę. 

Szczegóły:

Lot Airline FR Logo

Berlin ⇄ Piza (BERL - PSA)

środa 11 sie 2021 środa 18 sie 2021 bagaż podręczny o wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm od 193 Sprawdź lot
Hotel Holiday House Ospedale B&B jest usytuowany niespełna 10 minut jazdy od centrum Pizy, oferuje klasycznie urządzone pokoje i całodobową recepcję. Śniadanie na słodko obejmuje pakowane produkty. Goście mogą korzystać z bezpłatnego bezprzewodowego dostępu do Internetu na terenie całego budynku.

Holiday House Ospedale B&B

centrum miasta darmowy internet darmowy parkingśniadanie w cenie od 89noc/os. Zobacz hotel

Miasteczka Toskanii

Wypożyczając auto możecie wyruszyć w podróż po okolicznych toskańskich miasteczkach. Zacznijcie od Livorno. Położone około 25 km od Pizy miasto pełne majestatycznych kamienic w centrum, słynnych barów i pubów, gdzie hektolitrami leje się Martini. To kwintesencja nadmorskiej Toskanii, często przedstawiana w literaturze i filmach. Następnie możecie skierować się w głąb lądu. Jadąc około 80 km dotrzecie do uroczego San Gimignano. "Miasto wież", słynie z czworokątnych wież zbudowanych przez zamożnych mieszkańców w XIV weku, widocznych z oddali (foto poniżej). W otoczeniu zielonych wzgórz Val d’Elsa, porośniętych winnicami i gajami oliwnymi to jedno z najsłynniejszych toskańskich miast. Będąc tam koniecznie zjedzcie lody. Gelateria Dondoli na Piazza della Cisterna dwukrotnie wygrywała Gelato World Championship uzyskując tytuł najlepszej lodziarni świata. A na koniec podróży po Toskanii zahaczcie jeszcze o Sienę. Rozłożona na trzech wzgórzach, pełna stromych uliczek i placów. Nawet główny plac Sieny, Piazza del Campo, łamie wszelkie włoskie schematy i jest… pochyły!

Fot. Shutterstock
Fot. Jeroen Fortgens, Shutterstock
Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock

Warto wiedzieć

  • Włoskie gniazdko elektryczne to kontakt mający trzy otwory ułożone jeden nad drugim (standard L), a więc należy zaopatrzyć się w przejściówkę.
  • Średnie ceny paliwa we Włoszech to około 1,6 euro za litr PB95

Zamieszczonej propozycji nie można zarezerwować jako pakiet w serwisie Tanie-Loty.pl. Konieczna jest samodzielna rezerwacja osobno wybranych usług na stronach podanych we wpisie.

Nawigacja dodatkowa