LOT + HOTEL Artur Stępień | 10 lutego 2020, 19:56

Tani czerwcowy weekend we Lwowie! W cenie 434 zł loty oraz noclegi ze śniadaniami!

Poszukujecie tanich lotów na weekend? Lećcie do Lwowa! Na miejscu podpowiadamy budżetowy hotel już ze śniadaniami w cenie!

Lwów - magiczne miasto z unoszącym się duchem dawnych czasów. To tu znajduje się ponad 50% wszystkich zabytków Ukrainy. Oczywiście najbardziej popularne wśród turystów jest Stare Miasto wpisane na listę UNESCO, w której zabudowie i atmosferze można zobaczyć i wyczuć pozostałości po wielu zamieszkujących tu narodowościach. Nie tylko Polakach. Przez trzy dni będziecie mogli poznać wiele zakamarków tego pięknego miasta!

Bezpośrednie połączenia z Modlina oferuje Ryanair. Lot w jedną stronę trwa godzinę, a na miejscu pozostajecie na trzy noce. Wracając do Warszawy, z uwagi na różnicę czasu (na Ukrainie zegarki przestawiacie o godzinę do przodu), przylatujecie o tej samej godzinie, o której wylatywaliście ze Lwowa :) 

Szczegóły:

Lot Airline FR Logo

Warszawa ⇄ Lwów (WMI - LWO)

piątek 05 cze 2020 poniedziałek 08 cze 2020 bagaż podręczny o wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm od 167 Sprawdź lot
Hotel

Hotel ten położony jest w centrum Lwowa, w odległości zaledwie 100 metrów od Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu! Wszystkie pokoje w hotelu Staryi Krakiv są klimatyzowane, a codziennie rano serwowane jest śniadanie.

Hotel Staryi Krakiv

darmowy internet klimatyzacjaśniadania od 89noc/os. Zobacz hotel

Spacerem po Starym Mieście

Stare Miasto. Rynek to serce Lwowa. Ludzie spacerują po wybrukowanych uliczkach, przystają by posłuchać ulicznych grajków. Na wystawionych straganach znajdziecie mnóstwo pamiątek. Wśród przepięknych kamienic otaczających Rynek (jest ich tu 44, a każda wyjątkowa) warto udać się do manufaktury kawy w Pałacu Lubomirskich. Kilka ulic dalej Włoskie Podwórko na tyłach kamienicy pod numerem 6 – niewielki dziedziniec z krużgankami zobaczyć można za 20 UAH, czyli 3,20 PLN. W tym samym budynku mieści się też Muzeum Narodowe. Kawy - tradycyjnie podawanej ormiańskiej - możecie też skosztować spacerując uroczą ulicą Wirmeńską, jedną z najbardziej malowniczych w mieście. Tam też zobaczyć warto Katedrę Ormiańską. W okolicy jest jeszcze mnóstwo innych zabytków sakralnych jak np. Kościół Św. Andrzeja czy Katedra Łacińska. Ale poza spacerowaniem uroczymi uliczkami Starego Miasta, nie zapomnijcie o zobaczeniu "dachów Lwowa". Za 30 UAH możecie wejść na wieżę Ratusza, ale żeby podziwiać Lwów musicie jeszcze wspiąć się po ponad 300 schodach. Krzywych, drewnianych, krętych i wąskich. W zamian za ten wysiłek otrzymacie cudowną panoramę miasta!

Fot. John Mark Smith, Unsplash
Fot. Darya Tryfanava, Unsplash
Fot. Shutterstock

Warto wiedzieć

  • Lecąc do Lwowa niezbędny jest paszport.
  • Walutą na Ukrainie jest hrywna. 1 UAH = 0,16 zł. Na miejscu bez trudu możecie wymienić złotówki na hrywny w jednym z licznych kantorów.
  • Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot – sprawdź, na co możesz liczyć. Potrzebujesz pomocy? Sprawdź Refundis.
  • Na stronie Startparking możesz znaleźć tani parking pod lotniskiem.
    Zamieszczonej propozycji nie można zarezerwować jako pakiet w serwisie Tanie-Loty.pl. Konieczna jest samodzielna rezerwacja osobno wybranych usług na stronach podanych we wpisie.

    Nawigacja dodatkowa