Sprawdź dokąd i na jakich zasadach można podróżować.
LOT + HOTEL Anna Pustizzi | 19 kwietnia 2021, 21:35

Ateny na czerwcowy weekend w świetnej cenie 516 zł za loty i 4* hotel!

Mam dla Was interesującą propozycję podróży na południe Europy. Stolica Grecji czeka w bardzo dobrych cenach za loty i noclegi w 4* hotelu!

Antyczna wycieczka! Udać się do Aten, to jak wsiąść do wehikułu czasu i przenieść się do starożytnego świata, który dał początek europejskiej cywilizacji. Zestawiając to z współczesnym obliczem Aten z kawiarniami, klubami, arcydziełami miejskiej sztuki i bogatym życiem nocnym zanurzamy się w mieście o niepowtarzalnym charakterze. A wszystko w tle Morza Śródziemnego, zieleni wzgórz i złotego piasku plaż.

Do Aten dolecicie bezpośrednio liniami Ryanair z Katowic. W cenie biletu jest tylko bagaż podręczny, ale na to też mamy sposób, podpowiadamy, jak się spakować.

Zasady wjazdu do Grecji

W tym momencie, aby wlecieć do Grecji należy przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19 wykonany do 72 godzin przed wylotem. Do terminu wyjazdu obostrzenia powinny już zostać zniesione. Aktualne zasady podróżowania w dobie COVID-19 znajdziesz w naszym poradniku.

Lot Airline FR Logo

Katowice ⇄ Ateny (KTW - ATH)

czwartek 10 cze 2021 niedziela 13 cze 2021 bagaż podręczny o wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm od 243 Sprawdź lot
Interesują Cię inne terminy lotów? Zobacz kalendarz
Hotel

Acropolis Plaza Smart Hotel and Spa znajdujący się w mieście Ateny jest położony 15 minut piechotą od takich atrakcji jak Plac Omonia i Ulica Ermou.

Hotel oferuje całodobową recepcję, przechowalnię bagażu. Hotel może zorganizować transport z i na lotnisko.

Acropolis Plaza Smart and Spa ★★★★

centrum miasta darmowy internet klimatyzacjacentrum fitness od 91noc/os. Zobacz hotel

Metrem po Atenach

Jeśli w planach podróży macie tylko zwiedzanie Aten, spokojnie powinniście dać radę poruszać się piechotą. Wszystkie najciekawsze atrakcje Aten mieszczą się na długości około 3,5 kilometra - od wykopalisk Kerameikos aż do Stadionu Panatenajskiego. W sytuacji, gdy chcecie wyruszyć dalej lub zwyczajnie szybciej, możecie skorzystać z komunikacji publicznej - przede wszystkim z nowoczesnego metra lub tramwaju. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na to, że ateńskie metro jest darmowym muzeum archeologicznym! W trakcie budowy podziemnej kolejki natrafiono na wiele śladów antycznych czasów, znaleziono budynki, ulicę, cmentarze, narzędzia czy rzeźby. Wiele z tych znalezisk zostało wystawionych w tunelach i przejściach pobliskich stacji metra. Najciekawsze stacje-muzea to: Akropol, Evangelismos, Kerameikos, Panepistimiou czy Syntagma. Niektóre z wystawionych prac są jedynie replikami, nadal jednak warto spędzić chwilę i je obejrzeć, o ile jesteśmy w pobliżu lub korzystamy z metra.

Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock

Warto wiedzieć

  • Lotnisko w Atenach jest oddalone od miasta o spory kawałek. Do centrum dostać się można linią metra nr 3
  • Warto wykupić kartę Athens City Pass w wersji Classic, bilet na metro z lotniska jest wówczas w pakiecie
  • Na stronie Startparking możesz znaleźć tani parking pod lotniskiem.
Zamieszczonej propozycji nie można zarezerwować jako pakiet w serwisie Tanie-Loty.pl. Konieczna jest samodzielna rezerwacja osobno wybranych usług na stronach podanych we wpisie.

Nawigacja dodatkowa