Sprawdź dokąd i na jakich zasadach można podróżować.
LOT + HOTEL Anna Pustizzi | 11 maja 2021, 15:05

Lato na wspaniałej Malcie w maju! Przeloty i 4* hotel ze śniadaniami za 1080 zł!

Urlop pełen słońca, w dobrej cenie w sezonie? Postawcie na Maltę! Korzystając z moich podpowiedzi zorganizujecie wspaniały tygodniowy wypoczynek. 

Słoneczne wyspy w sezonie to nie jest wybór dla wszystkich. Ale jeśli lubicie wysoką temperaturę (około 30 stopni), to ta propozycja jest dla Was!  Jak taki wyjazd zorganizować? Zacznijcie od tanich biletów lotniczych. Takie możecie obecnie zarezerwować z Gdańska. Najtańsze bilety oferuje obecnie Ryanair na loty wyłącznie z bagażem podręcznym. Podróż z Trójmiasta na Maltę potrwa nieco ponad 3 godziny. 

Komfortowe noclegi ze śniadaniami zarezerwujecie natomiast w 4-gwiazdkowym hotelu Canifor.

Lot Airline FR Logo

Gdańsk ⇄ Malta (GDN - MLA)

środa 14 lip 2021 środa 21 lip 2021 bagaż podręczny o wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm od 324 Sprawdź lot
Interesują Cię inne terminy lotów? Zobacz kalendarz
Hotel

Hotel położony w miejscowości Bugibba, ok 500 m od plaży.  Hotel oferuje pokoje z balkonem, bezpłatne leżaki i parasole przy basenie.

Hotel Canifor ★★★★

blisko plaży basen klimatyzacjarestauracja od 108noc/os. Zobacz hotel

Wspaniałe atrakcje Malty (top 3)

Malta jest przepełniona niezwykłymi atrakcjami. Ciężko zdecydować, które z nich są najbardziej godne uwagi, ale na potrzeby tego wpisu postaram się przedstawić Wam 3 miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas urlopu na Malcie.

Pierwszym z takich miejsc jest Gozo. Wyspa ta usytuowana jest zaledwie 6 km od północnego wybrzeża Malty.Warto zwiedzić jej stolicę (Rabat) oraz usytuowaną na szczycie wzgórza twierdzę.

Na Waszej liście powinna się oczywiście znaleźć Valetta. Miasto wyróżnia się przede wszystkim klimatycznymi uliczkami. Najbardziej charakterystyczne są kolorowe balkony, okiennice a także drzwi.

A jeśli chcecie podziwiać tradycyjne łódki rybackie, które nieodzownie kojarzą się z Maltą to wybierzcie się do Marsaxlokk czyli najbardziej znanej wioski rybackiej w tym kraju. 

Fot. Unsplash
Fot. Unsplash
Fot. Unsplash

Warto wiedzieć

  • Na Malcie obowiązuje ruch lewostronny
  • Gniazdka na Malcie są identyczne jak w Wielkiej Brytanii. Przed wyjazdem najlepiej zaopatrzyć się w adapter
  • Obowiązującą na Malcie walutą jest euro
  • Na stronie Startparking możesz znaleźć tani parking pod lotniskiem.

Zamieszczonej propozycji nie można zarezerwować jako pakiet w serwisie Tanie-Loty.pl. Konieczna jest samodzielna rezerwacja osobno wybranych usług na stronach podanych we wpisie.

Nawigacja dodatkowa