Sprawdź dokąd i na jakich zasadach można podróżować.
LOT + HOTEL Kama Olejarz | 16 czerwca 2021, 17:25

Sycylijski citybreak! Palermo na wyciągnięcie ręki! Loty i 3* hotel za 622 zł

Palermo, choć jest największym miastem na Sycylii, ma swój niepowtarzalny klimat, który sprawia, że przeżyjemy tam niezapomnianą włoską przygodę. Jak na udany urlop przystało znajdziecie tu piękne plaże wyjątkowe zabytki oraz restauracje i mniejsze bary serwujące lokalne przysmaki. Spędź tam czerwcowy citybreak w supercenie.

Hiszpańskie pałace, średniowieczne uliczki, arabskie kopuły, bizantyjskie targi, arabsko-normańskie kościoły, wspaniałe mozaiki, świetne muzea. To wszystko oferuje nam sycylijska stolica, tygiel różnych kultur, hałaśliwe i ekscytujące miasto. Znalazłam dla Was tanie loty z Wrocławia do Palermo w czerwcu. Loty obsługuje Ryanair. Do kompletu proponuję dobry 3* hotel.

Zasady wjazdu do Włoch: Do Włoch można wjechać w tym momencie tylko przedstawiając negatywny wynik testu na Covid-19. Nie obowiązuje kwarantanna. 

Lot Airline FR Logo

Wrocław ⇄ Palermo (WRO - PMO)

sobota 19 cze 2021 środa 23 cze 2021 bagaż podręczny o wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm od 146 Sprawdź lot
Interesują Cię inne terminy lotów? Zobacz kalendarz
Hotel

Hotel Villa d'Amato oferuje komfortowe relaks i spokojną atmosferę w cichej okolicy. Villa posiada piękny ogród z palmami i kwiatami, kawiarnię, bar i restaurację. Oferuje jasne, przestronne i dobrze wyposażone pokoje.

Hotel Villa d'Amato ★★★

darmowy internet bezpłatny parkingrestauracjaklimatyzacja od 119noc/os. Zobacz hotel

Ciekawostki o Palermo

Palermo jest największym miastem Sycylii. To właśnie od tego historycznego miasta warto zacząć zwiedzanie wyspy. Dzisiejsze Palermo jest nie tylko głównym ośrodkiem komunikacyjnym, ale także największym skupiskiem zabytków.

W Palermo znajduje się największy teatr we Włoszech - Teatro Massimo. Pod względem wielkości zajmuje on trzecie miejsce na świecie po operach w Paryżu i Wiedniu. Na świecie słynie ze swojej doskonałej akustyki i Sali w kształcie podkowy. Ponadto chlubą miasta są trzy wspaniałe muzea, w których zgromadzono ciekawe zbiory poświęcone sztuce, archeologii i etnografii.

Miejscowa kuchnia jest wyjątkowo kaloryczna, ale naprawdę warto spróbować wspaniałej parmiggiany, a także słodyczy – cannoli i cassata tylko tu smakują naprawdę! Na ochłodę warto tez skosztować granity.

Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock

Warto wiedzieć

  • W czerwcu na Sycylii średnia temperatura to 25-27 stopni Celsjusza
  • Na wyspie obowiązującą walutą jest euro
  • Na stronie Startparking możesz znaleźć tani parking pod lotniskiem.

Zamieszczonej propozycji nie można zarezerwować jako pakiet w serwisie Tanie-Loty.pl. Konieczna jest samodzielna rezerwacja osobno wybranych usług na stronach podanych we wpisie.

Nawigacja dodatkowa