Treść strony

LOT + HOTEL Anna Pustizzi | 11 maja 2022, 11:24

Gorąca Sycylia w czerwcu! Bilety do Palermo i 4* hotel za 1441 zł

Potrzebujecie urlopu? Polecamy Sycylię! Palermo jest największym miastem na wyspie. Miasto ma swój niepowtarzalny klimat, który sprawia, że przeżyjemy tam niezapomnianą włoską przygodę. Jak na udany urlop przystało, znajdziecie tu piękne plaże wyjątkowe zabytki oraz restauracje i mniejsze bary serwujące lokalne przysmaki. Spędźcie tam kilka dni w dobrej cenie.

Malownicze uliczki, arabskie kopuły, bizantyjskie targi, arabsko-normańskie kościoły, świetne muzea. To wszystko oferuje nam sycylijska stolica, tygiel różnych kultur, hałaśliwe i ekscytujące miasto. Znalazłam dla Was tanie loty z Wrocławia do Palermo w czerwcu. Loty obsługuje Ryanair. Do kompletu proponuję świetny 4* hotel. 

Zasady wjazdu do Włoch: Wjazd do Włoch możliwy po okazaniu ważnego wg włoskiego prawa certyfikatu zaszczepienia/ozdrowienia lub negatywnego wyniku testu. Nie ma obowiązku wypełniania formularza lokalizacyjnego.

Pamiętajcie,że we Włoszech ważność certyfikatów unijnych (tzw. green pass) wydanych po ukończeniu podstawowego cyklu szczepień, na potrzeby przekraczania granicy, wynosi 9 miesięcy od szczepienia. Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie, już od kolejnego dnia, wydłuża we Włoszech ważność certyfikatu na czas nieokreślony. 

Lot Airline FR Logo

Wrocław ⇄ Palermo (WRO - PMO)

środa 08 cze 2022 środa 15 cze 2022 bagaż podręczny o wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm od 244 Sprawdź lot
Interesują Cię inne terminy lotów? Zobacz kalendarz
Hotel Astoria Palace Hotel usytuowany jest 5 minut jazdy od portu w Palermo i 8 km od plaży Mondello. Dysponuje on elegancką restauracją, nowocześnie urządzonymi pokojami oraz bezpłatnym parkingiem.

Astoria Palace ★★★★

darmowy internet bezpłatne śniadaniebezpłatny parkingrestauracja od 171noc/os. Zobacz hotel

Ciekawostki o Palermo

Palermo jest największym miastem Sycylii. To właśnie od tego historycznego miasta warto zacząć zwiedzanie wyspy. Dzisiejsze Palermo jest nie tylko głównym ośrodkiem komunikacyjnym, ale także największym skupiskiem zabytków.

W Palermo znajduje się największy teatr we Włoszech — Teatro Massimo.Pod względem wielkości zajmuje on trzecie miejsce na świecie po operach w Paryżu i Wiedniu. Na świecie słynie ze swojej doskonałej akustyki i Sali w kształcie podkowy. Ponadto chlubą miasta są trzy wspaniałe muzea, w których zgromadzono ciekawe zbiory poświęcone sztuce, archeologii i etnografii.

Miejscowa kuchnia jest wyjątkowo kaloryczna, ale naprawdę warto spróbować wspaniałej parmiggiany, a także słodyczy – cannoli i cassata tylko tu smakują naprawdę! 

Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock

Warto wiedzieć

  • W czerwcu na Sycylii średnia temperatura to około 25-30 stopni Celsjusza
  • Na wyspie obowiązującą walutą jest euro
  • Na stronie Startparking możesz znaleźć tani parking pod lotniskiem.

Zamieszczonej propozycji nie można zarezerwować jako pakiet w serwisie Tanie-Loty.pl. Konieczna jest samodzielna rezerwacja osobno wybranych usług na stronach podanych we wpisie.