LOT + HOTEL Anna Pustizzi | 8 lipca 2020, 13:32

Malownicza grecka wyspa! Tydzień na Kos w świetnej cenie 897 zł za loty i 3* hotel blisko plaży

Spędź lato w pięknych okolicznościach przyrody! Oto tydzień na greckiej wyspie Kos z lotami, noclegami i autem w cenie!

Malownicza wyspa Kos przywita Was z grecką gościnnością! Do tego cały tydzień spędzicie w dobrze ocenianym hotelu Andrews Tigkali. A sama wyspa? Zachwyca greckim klimatem, pięknymi plażami a także ciekawą architekturą. Będąc tam koniecznie zobaczcie Meczet Lodzia, Cerkiew św. Paraskewii, Amfiteatr Rzymski, Drzewo Hipokratesa czy Zamek na Wyspie Kos. Warto też wypożyczyć auto i wyruszyć w głąb wyspy!

Na Kos z Warszawy lecicie bezpośrednio. Pamiętajcie aby Wasz bagaż podręczny (a tylko on jest w cenie biletów) spełniał wymagania linii LOT. W tym przypadku nie powinien przekraczać wymiarów 55 x 40 x 23 cm i ważyć więcej niż 8 kg. 

Lot Airline LO Logo

Warszawa ⇄ Kos (WAW - KGS)

sobota 01 sie 2020 sobota 08 sie 2020 bagaż podręczny w cenie od 197 Sprawdź lot
Hotel

Kameralny hotel położony nieopodal jednej z najpiękniejszych piaszczystych plaż na wyspie. Miłośników przyrody zachwyci bliskość niewielkiego słonego jeziora, przy którym spotkać można brodzące flamingi. 

Villa Andrews Tigaki ★★★

blisko plaży basen rodzinna atmosferabezpłatne leżaki i parasole przy basenie od 100noc/os. Zobacz hotel

Zwiedzanie wyspy

Od tego jaki sposób wypoczywania preferujecie uzależniony jest wybór środka transportu na tygodniowy pobyt. Kos jest małą wyspą, którą tak naprawdę jesteście w stanie objechać autem w ciągu jednego dnia. Jeśli preferujecie wygodę i niezależność będzie to najlepszy wybór. Ceny w wypożyczalniach aut są zachęcające. Litr benzyny to koszt około 1,6 euro. Jeśli nie chcecie "zaprzątać głowy" siedzeniem za kierownicą i w dowolnym momencie raczyć się greckimi trunkami najlepsza opcją będzie komunikacja miejska. Jest ona dobrze rozwinięta, dociera do najodleglejszych miast na wyspie nawet z lotniska. Tuż po wyjściu ze strefy przylotów, po lewej stronie znajduje się przystanek, z którego odjeżdżają autobusy do największych miast: Kefalos, Kardameny, Marmari, Mastichari oraz Tigaki. Koszt biletu to około 2 euro w zależności od destynacji. Jeśli z kolei lubicie aktywnie spędzać czas, to na Kos w wielu miejscach możecie wypożyczyć rowery. Ruch jest na tyle niewielki, a widoki piękne, że jazda na dwóch kółkach będzie przyjemnością dla ciała i duszy!

Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock

Warto wiedzieć

  • Czas lokalny na Kos: czas polski plus 1 godzina.
  • Grecja należy do UE i strefy Schengen - w podróży wystarczy dowód osobisty i euro.
  • Jak się spakować tylko w bagaż podręczny? Podpowiadamy tutaj.
  • W Grecji wprowadzony został obowiązek rejestracji na stronie travel.gov.gr i wypełnienia specjalnej deklaracji najpóźniej na 48 godzin przed wylotem.
  • Na stronie Startparking możesz znaleźć tani parking pod lotniskiem.
Zamieszczonej propozycji nie można zarezerwować jako pakiet w serwisie Tanie-Loty.pl. Konieczna jest samodzielna rezerwacja osobno wybranych usług na stronach podanych we wpisie.

Nawigacja dodatkowa