LOT + HOTEL Artur Stępień | 11 lutego 2020, 18:55

Tydzień w Korei Południowej! Tanie loty i noclegi w Seulu - tylko 2156 zł!

Przygotujcie się na niesamowitą podróż. To państwo pełne kolorów, mieszanka kultury wschodu z nowoczesnością i mnóstwo kolorów. Taka jest Korea Południowa!

Przeciętny Europejczyk (o ile taki istnieje) może być nieco zszokowany pierwszym zderzeniem z kulturą Koreańczyków. Plują gdzie popadnie, przepychają się na ulicy i zadają niewygodne pytania. Mimo szoku kulturowego to absolutnie konieczna do odwiedzenia destynacja każdego podróżnika. Tym bardziej że cena biletów lotniczych w obu kierunkach to nieco ponad 1700 zł! Na miejscu zobaczycie niesamowitą paletę kolorów, szczególnie nocą przy rozświetlonych ulicach Seulu. W ciągu dnia z kolei możecie udać się do największych atrakcji miasta - oczywiście XIV-wiecznego pałacu Gyeongbokgung, ale także skrytych między nowoczesną architekturą domków sprzed 600 lat w dzielnicy Bukchon Hanok.

Loty do Seulu z Warszawy odbędziecie na pokładzie samolotów linii KLM z przesiadką w Amsterdamie. Sama podróż przewidziana jest na 8 dni, ale z uwagi na przesunięcia czasowe oraz wylot z Korei tuż po północy, w stolicy proponujemy 6 noclegów. Tutaj polecamy 3-gwiazdkowy Hotel Icon ze śniadaniami w cenie.

Fot. Steven Roe, Unsplash
Lot Airline KL Logo

Warszawa ⇄ Seul (WAW - ICN)

czwartek 05 mar 2020 piątek 13 mar 2020 bagaż podręczny w cenie od 1730 Sprawdź lot
Interesują Cię inne terminy lotów? Zobacz kalendarz
Hotel

Położony zaledwie 5 minut spacerem od pałacu Changdeokgung oraz 9 minut spacerem od stacji metra Anguk i Jongno 3-ga (linie 1 i 3) Hotel Icon oferuje komfortowe i nowocześnie urządzone pokoje oraz całodobową recepcję. Na terenie całego obiektu zapewniono bezpłatne WiFi.

Hotel Icon - Seul ★★★

centrum miasta darmowy internet klimatyzacjacałodobowa recepcjaśniadania od 71noc/os. Zobacz hotel

Koreańska kuchnia znana jest z tego że, jest bardzo zdrowa. Podstawą jest Kimchi, czyli kapusta kiszona z chilli oraz ryż. Musicie mieć świadomość, że spożywanie posiłków w Korei jest wielokroć bardzo wzniośle świętowane i uznawane za element tożsamości narodowej. Koreańczycy jedzą w grupach kilku- czy nawet kilkunastoosobowych. Stół najczęściej zapełniony jest miseczkami z przeróżnymi potrawami, które wspólnie degustuje się pałeczkami. Przeplatają się tu wpływy kuchni chińskiej, np. w potrawie Jajangmyeon. Jest to makaron podawany z pastą z czarnej fasoli. W Korei uznaje się go za sztandarową potrawę chińską. Problem polega na tym że, w Chinach taka potrawa nie istnieje :) Oczywiście jest też coś z kultury japońskiej - Ramyeon czyli makaron zalewany wrzątkiem i doprawiany bardzo ostrymi przyprawami. Z uwagi na swoje pochodzenie i zakorzenienie w świadomości Koreańczyków jako tania potrawa, to jedynie przekąska lub część posiłku. Pojawiają się także zapożyczenia z kuchni innych krajów, ale aby je poznać zachęcamy do podróży do Korei!

Fot. Sujin Lee, Unsplash
Fot. Ping Onganankun, Unsplash
Fot. Bundo Kim, Unsplash

Warto wiedzieć

 • Walutą Korei jest Won. 1 PLN to około 303 KRW
 • Podróżując po mieście transportem publicznym wystarczy doładować kartę T-Money. Jeśli jednak wybieracie się poza Seul warto wcześniej zaplanować podróż na stronie korail.com i wykupić miejscówki w pociągu
 • Gniazdka i napięcie elektryczne jest takie samo jak w Polsce
 • Podróżując do Korei należy przestawić zegarki o 8 godzin do przodu
 • Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot – sprawdź, na co możesz liczyć. Potrzebujesz pomocy? Sprawdź Refundis.
  Parking
  Zamieszczonej propozycji nie można zarezerwować jako pakiet w serwisie Tanie-Loty.pl. Konieczna jest samodzielna rezerwacja osobno wybranych usług na stronach podanych we wpisie.
  Rezerwuj wyjątkowe domy na całym świecie

  Nawigacja dodatkowa