LOT + HOTEL Artur Stępień | 24 lutego 2020, 18:49

Poznajcie historię Sarajewa w tygodniowej podróży do Bośni w świetnej cenie 688 zł!

Chcecie na własne oczy zobaczyć ślady najnowszej historii Europy, która wydarzyła się w latach 90. na Bałkanach? Podsuwam ciekawe połączenie lotów do Sarajewa przez Budapeszt oraz budżetowy hotel w centrum stolicy Bośni.

Sarajewo - tragiczna i piękna stolica Bośni i Hercegowiny. Tu wydarzyła się najkrwawsza historia Europy po drugiej wojnie światowej. Jej ślady doskonale widać do dziś. Jednak Sarajewo jest miastem, w którym można się zakochać. Po pierwsze przez swoje fantastyczne położenie. W dolinie rzeki Milijacki, otoczone pięknymi wysokimi górami. Kolejnym argumentem są słynne tutejsze przysmaki: burek, cevapi i ciemne, sarajewskie piwo. I nietuzinkowe zabytki, których prym wiedzie dzielnica Baščaršija z fontanną Sebilj, meczetem Gazi Husrev-Bega czy krytym bazarem Gazi Husrev begov bezistan

Do Sarajewa dolecicie liniami Wizz Air z przesiadką w Budapeszcie. W drodze powrotnej możecie zorganizować sobie tam jeden nocleg i pospacerować po uroczej stolicy Węgier.

Szczegóły:

Lot Airline W6 Logo

Warszawa ⇄ Sarajewo (WAW - SJJ)

środa 03 cze 2020 środa 10 cze 2020 bagaż podręczny w cenie od 359 Sprawdź lot
Hotel

Hotel Hayat Hills usytuowany jest w Sarajewie, w odległości 2,8 km od ulicy Bascarsija, a jego Goście mają do dyspozycji bezpłatne WiFi oraz bezpłatny prywatny parking. Na miejscu działają restauracja i bar. Hotel Hayat Hills oddalony jest o 2 km od fontanny Sebilj oraz o 2,5 km od Mostu Łacińskiego.

Hotel Hayat Hills

centrum miasta darmowy internet parkingśniadania od 47noc/os. Zobacz hotel

Piękne okolice Sarajewa

Poza samym Sarajewem również okolice miasta są wielką atrakcją samą w sobie. Wypożyczając auto możecie udać się do wielu zakątków Gór Dynarskich aby aktywnie spędzić czas na stokach Bjelasnica, Jahorina czy Igman, Warto zobaczyć także piękny wodospad Skakavac czy Vrelo Bosne – źródła rzeki Bośn. Z kolei zaledwie 12 km od centrum miasta, w dzielnicy Butmir obok Ilidžy zwiedzicie Muzej tunela (Muzej Spasa, Muzeum Tunelu; ul. Tuneli 1). Podczas oblężenia miasta w 1993 roku tunel służył do ucieczki z okupowanego Sarajarewa oraz do dostarczania amunicji. Miał długość 800 metrów, z których 20 jest udostępnione zwiedzającym.

Fot. Shutterstock

Warto wiedzieć

  • W cenie biletu jest tylko bagaż podręczny o wymiarach 40 x 30 x 20 cm. Jak się spakować? Podpowiadamy tutaj.
  • Walutą Bośni jest Marka Zamienna czyli marka konwertybilna. Przeliczana jest według stałego kursu do Euro, który wynosi 1 € ~ 1,956 KM. Daje to zatem przelicznik mniej więcej jedna marka to pół Euro czyli dwa Złote.
  • Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot – sprawdź, na co możesz liczyć. Potrzebujesz pomocy? Sprawdź Refundis.
  • Na stronie Startparking możesz znaleźć tani parking pod lotniskiem.
    Zamieszczonej propozycji nie można zarezerwować jako pakiet w serwisie Tanie-Loty.pl. Konieczna jest samodzielna rezerwacja osobno wybranych usług na stronach podanych we wpisie.

    Nawigacja dodatkowa