Sprawdź dokąd i na jakich zasadach można podróżować.
LOT + HOTEL Anna Pustizzi | 24 maja 2021, 23:04

WAKACJE w Rzymie! Loty i hotel w centrum miasta za 982 zł

Wyskoczcie na tygodniowe wakacje do Rzymu i rozkoszujcie się niezwykłym klimatem tego miasta. Korzystając z moich podpowiedzi zorganizujecie niedrogie wakacje w stolicy Włoch. 

Znalazłam dla Was tanie bilety do Rzymu z Warszawy Modlin od Ryanair. Podróż o Rzymu potrwa nieco ponad 2 godziny, a po tym czasie znajdziecie się w niezwykłym miejscu zachwycającym klimatem, zabytkami i niesamowitą kuchnią.

Noclegi w centrum Rzymu nie należą do najtańszych, ale mam dla Was wyjątkowy hotel w centrum miasta w naprawdę dobrej cenie! 

Zasady wjazdu

Włochy wymagają przy wjeździe negatywnego wyniku testu na COVID-19.

Lot Airline FR Logo

Warszawa ⇄ Rzym (WMI - CIA)

czwartek 22 lip 2021 środa 28 lip 2021 bagaż podręczny o wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm od 268 Sprawdź lot
Interesują Cię inne terminy lotów? Zobacz kalendarz
Hotel

Hotel jest położony w historycznym centrum Rzymu. Uroczy budynek został całkowicie odnowiony w 2011 i obecnie łączy rzymską architekturę z nowoczesną technologią. 

Idealne położenie ułatwi zwiedzanie miasta bez kłopotliwych dojazdów. Każdy pokój wyposażony jest w prywatną łazienkę i telewizor

Hotel Montecarlo ★★★★

centrum miasta darmowy internet taras na dachuklimatyzacja od 119noc/os. Zobacz hotel

Najważniejsze atrakcje Rzymu

Trzy dni wystarczy aby zobaczyć najważniejsze atrakcje Rzymu. Mogę Wam zagwarantować, że gdy zobaczycie te najważniejsze atrakcje zapragniecie tu wrócić znowu i zgłębiać mniej turystyczne miejsca. Przejdźmy jednak do konkretów. Bez odwiedzin w jakich miejscach nie warto wyjeżdżać z Rzymu? Zaczynamy od największej oczywistości czyli Koloseum. Rzymskie Koloseum, czyli Amfiteatr Flawiuszów, to jedna z najbardziej zadziwiających starożytnych budowli, zachowanych do czasów obecnych. 

Następnie powinniście zobaczyć jeden z najbardziej imponujących zabytków starożytnego Rzymu czyli Panteon. Był on dawniej miejscem poświęconym wszystkim bogom. Jest to okrągła świątynia na Polu Marsowym. Swoje kroki powinniście również skierować do Forum Romanum, wokół którego w dawnych czasach toczyło się polityczne, religijne i gospodarcze życie Rzymu. 

Kolejnym symbolicznym miejscem w Rzymie jest Fontanna di Trevi — jeden z najbardziej monumentalnych zabytków tego miasta. Oczywiście nie należy również zapominać o słynnych Schodach Hiszpańskich jednej z najdłuższych i najszerszych konstrukcji tego typu. 

Pozostałe cztery dni warto przeznaczyć na relaks na plaży - np w nadmorskiej dzielnicy Lido di Ostia.

Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock

Warto wiedzieć

  • W cenę biletu wliczony jest bagaż podręczny o wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm
  • Po mieście najlepiej poruszać się komunikacją miejską lub pieszo (wiele zabytków jest położonych obok siebie w zasięgu krótkiego spaceru)
  • Na stronie Startparking możesz znaleźć tani parking pod lotniskiem.
Zamieszczonej propozycji nie można zarezerwować jako pakiet w serwisie Tanie-Loty.pl. Konieczna jest samodzielna rezerwacja osobno wybranych usług na stronach podanych we wpisie.

Nawigacja dodatkowa