LOT + HOTEL Anna Pustizzi | 24 lipca 2021, 17:06

Weekendowy citybreak w Lizbonie Przeloty i świetny apartament za 1037 zł

Słoneczna i fascynująca Lizbona pod koniec lata? TAK! Macie ochotę na krótką podróż? Zaplanujcie weekendowy citybreak w stolicy Portugalii. 

Tym razem proponuję Wam weekendową podróż z Warszawy Modlin do Lizbony. Koniec sierpnia to wspaniały czas na zwiedzanie Lizbony. Dobra pogoda będzie sprzyjała zwiedzaniu fantastycznych miejsc w stolicy Portugalii. Po intensywnym dniu będzie mogli odpocząć w klimatyzowanym apartamencie Ascensor da Bica.

O tym co warto zobaczyć w Lizbonie przeczytacie poniżej. Sprawdźcie jakie atrakcje powinny znaleźć się na Waszej liście. 

Zasady wjazdu

W tym momencie wymaga od przylatujących z Polski negatywnego wyniku testu PCR lub antygenowego na Covid-19. Z testu zwalnia szczepienie na Covid-19. 

Fot. Takashi Images, Shutterstock
Lot Airline FR Logo

Warszawa ⇄ Lizbona (WMI - LIS)

piątek 27 sie 2021 poniedziałek 30 sie 2021 bagaż podręczny o wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm od 458 Sprawdź lot
Interesują Cię inne terminy lotów? Zobacz kalendarz
Hotel

Apartamenty Ascensor da Bica - Lisbon Serviced Apartments znajdują się w zabytkowej części Lizbony, zaledwie 140·metrów od słynnej kolei linowo-terenowej Elevador da Bica. Spacer do tętniących życiem dzielnic Chiado i Bairro Alto zajmuje odpowiednio 5 i 4 minuty.

Do dyspozycji gości są jasne i czyste studia z aneksem kuchennym oraz łazienką z prysznicem i zestawem kosmetyków. Z ich okien, przez które wpada dużo światła słonecznego, roztacza się widok na okolicę. Ponadto studia obejmują część wypoczynkową i są wyposażone w telewizor z płaskim ekranem i dostępem do kanałów kablowych.

Ascensor da Bica - Lisbon Serviced Apartments ★★★★

centrum miasta darmowy internet aneks kuchennyklimatyzacja od 193noc/os. Zobacz hotel

Wspaniałe atrakcje Lizbony

Lizbona może się poszczycić długą listą wspaniałych atrakcji, które warto zobaczyć. Ja skupię się na tych najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych. Zaczynamy od Klasztoru Hieronimitów, czyli jednego z dwóch zabytków Lizbony, który jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Co ciekawe, klasztor ten został wybudowany dzięki zyskom, które kraj czerpała ze sprzedaży przypraw. Niedaleko klasztoru znajduje się inna równie rozpoznawalna atrakcja. Bardzo charakterystycznym budynkiem jest Wieża Belem. W czasach wielkich odkryć geograficznych wieża odgrywała rolę strażnicy lizbońskiego portu. Nie zapomnijcie wybrać się na Praça do Comércio, który jest zakończeniem lizbońskiego deptaka Rua Augusta.

Miłośnicy słodkości za wspaniałą atrakcję powinni uznać Pasteis de Belem. Niezwykle pyszne babeczki, które już zawsze będą się Wam kojarzyć z Lizboną. Ich smak naprawdę pamięta się na długo. 

Pamiętajcie, żeby wybrać się na przejażdżkę najsłynniejszym tramwajem w Lizbonie - linia 28. Jeśli chcecie zająć dobre miejsce do podziwiania miasta to koniecznie wybierzcie się na pierwszy przystanek. Później może Was już czekać tylko stojąca podróż. 

Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock

Warto wiedzieć

  • W Lizbonie zegarki cofamy o godzinę
  • Lizbonę najlepiej zwiedzać pieszo lub korzystając z komunikacji miejskiej
  • Z lotniska do centrum najlepiej i najtaniej dojedziecie metrem
  • Na stronie Startparking możesz znaleźć tani parking pod lotniskiem.

Zamieszczonej propozycji nie można zarezerwować jako pakiet w serwisie Tanie-Loty.pl. Konieczna jest samodzielna rezerwacja osobno wybranych usług na stronach podanych we wpisie.

Nawigacja dodatkowa