LOT + HOTEL artur.st | 12 stycznia 2020, 18:12

2 tygodnie w Nepalu w rewelacyjnej cenie 2050 zł za loty i noclegi!

To może być przygoda życia! Dwutygodniowa podróż do Nepalu w rewelacyjnej cenie za loty i noclegi!

Nepal to nieduży kraj położony u stóp Himalajów, pomiędzy Tybetem, a Indiami. A do tego bardzo zróżnicowany geograficznie: na południu Terai - płaskie jak stół niziny z gorącym klimatem, wyżynne wiecznie zielone centrum oraz północ z najwyższymi górami świata. Różnorodna, niczym nieskażona przyroda od dżungli, przez tarasy ryżowe po majestatyczne, ośnieżone szczyty górskie. A do tego magiczna atmosfera miast, w których czas, jak się wydaje wydaje, zatrzymał się kilkaset lat temu, z wyjątkową architekturą i świątyniami - to największe atrakcje Nepalu. Zaciekawieni? Po więcej odsyłamy w dwutygodniową podróż do Nepalu.

Od razu zaznaczamy, że podróż szczególnie do stolicy Nepalu - Katmandu jest dość wymagająca. Jej łączny czas to ponad 1,5 doby. Zawierają się w tym dwie przesiadki w Chinach. Szczególnie dużo czasu, bo cały jeden dzień macie do dyspozycji w Pekinie. Może warto go wykorzystać na szybki obiad w stolicy Państwa Środka? Droga powrotna wiedzie tą samą trasą, jednak jest już zdecydowanie krótsza. Jednak czego się nie robi dla takiej ceny? Loty na pokładzie Air China będą kosztowały świetne 1764 zł!

Fot. Kalle Kortelainen, Unsplash
Lot Airline CA Logo

Warszawa ⇄ Kathmandu (WAW - KTM)

środa 22 kwi 2020 czwartek 07 maj 2020 bagaż podręczny i rejestrowany w cenie od 1764 Sprawdź lot
Hotel

The Sparkling Turtle Backpackers Hostel oferuje zakwaterowanie w przytulnych pokojach zaledwie 1 km od Świątyni Swayambhunath oraz 7 km od portu lotniczego Katmandu. Obiekt jest oddalony o 200 metrów od parku Amideva Buddha Park oraz o 4 km od dworca autobusowego Ganagapur Temple. Odległość od Świątyni Paśupatinath wynosi 6 km.W pomieszczeniach ogólnodostępnych zapewnione jest bezpłatne WiFi. W kawiarni Chillout Café serwowane są dania kuchni lokalnej, regionalnej i kontynentalnej.

The Sparkling Turtle Backpackers

darmowy internet parkingtransfer z lotniskabar od 22noc/os. Zobacz hotel

Atrakcje Nepalu

Nepal to przede wszystkim kierunek himalaistów podążających na szczyt Mount Everest - najwyższej góry świata. Ale to także kraj, w którym można uprawiać inne aktywności jak np. rafting na rwących rzekach. Wiele agencji turystycznych oferuje rafting jako jedną z atrakcji. Wybór jest potężny, bo z Katmandu lub Pokhary można wybrać się na spływ, który potrwa pół dnia, ale są też takie które potrafią trwać prawie dwa tygodnie! Sama Pokhara to świetny punkt do ruszenia w masyw Annapurny. Inna z atrakcji to kąpiel ze słoniem w Parku Narodowym Chitwan! Nepal to także piękna newarska architektura, którą zobaczycie m.in w Katmandu. Swayambhunath czyli Świątynia Małp i Paśupatinath - świątynia, w której zobaczycie płonące stosy, na których doczesną podróż kończą ludzie, by odrodzić się w lepszym wcieleniu. Miasto jak i cały Nepal przepełnione są atmosferą mistycyzmu. Kiedy będzie Wam dość modlitewnych młynków, możecie podziwiać piękne pałace w okolicznym Patanie i Bhaktapurze. A i wieczorem w stolicy zobaczycie jak bawią się Nepalczycy. Tu każdy znajdzie coś "dla siebie" - można tu się wybrać na łatwą wycieczkę, ale też prawdziwą wyprawę.

Fot. Arto Marttinen, Unsplash
Fot. Ben Pauer, Unsplash
Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock

Warto wiedzieć

 • Walutą Nepalu jest Rupia Nepalska. Przelicznik: 1 PLN = 30 NPR
 • Gniazdka elektryczne mają takie samo napięcie jak w Polsce, nie są potrzebne przejściówki
 • Polaków obowiązuje ruch wizowy. Najbliższe urzędy konsularne, gdzie można wyrobić wizę znajdują się w Berlinie i Pradze, dlatego najłatwiej skorzystać z visa on-arrival i dokument wyrobić na lotnisku po przylocie do Katmandu. Będzie wymagany paszport (ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z Nepalu). Koszt wizy 15-dniowej to 25 euro.
 • Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot – sprawdź, na co możesz liczyć. Potrzebujesz pomocy? Sprawdź Refundis.
 • Do Nepalu zabierzcie ze sobą wielowalutową kartę Revolut. Dzięki niej zaoszczędzicie na płatnościach za granicą.
  Parking
  Zamieszczonej propozycji nie można zarezerwować jako pakiet w serwisie Tanie-Loty.pl. Konieczna jest samodzielna rezerwacja osobno wybranych usług na stronach podanych we wpisie.
  Rezerwuj wyjątkowe domy na całym świecie

  Nawigacja dodatkowa