Sprawdź dokąd i na jakich zasadach można podróżować.
LOT + HOTEL Kama Olejarz | 26 grudnia 2020, 08:01

Walentynkowy weekend w Alicante. Loty i noclegi za 443 zł!

Przyszłoroczne walentynki spędź wyjątkowo! Leć na weekend do Alicante, gdzie czekają na Was piękne plaże, pyszne tapas i sympatyczni mieszkańcy. Wyjątkowa przygoda w Hiszpanii czeka!d

Lećcie do Alicante bezpośrednio z Warszawy Modlin w dobrej cenie. Lot odbywać się będzie na pokładzie samolotu Ryanair, gdzie możecie zabrać ze sobą bezpłatny bagaż podręczny.

Oprócz lotu warto wcześniej zarezerwować także nocleg, dzięki czemu skorzystacie z najlepszych dostępnych cen. My proponujemy Pensión Urban Beach, który znajduje się blisko centrum. Jeśli chcecie być mobilni i zobaczyć również okolice Alicante wypożyczcie samochód na cały czas pobytu.

Zasady wjazdu

Zgodnie z nowymi zasadami wprowadzonymi przez rząd Hiszpanii, wszyscy turyści przybywający do tego kraju zobowiązani są na 48 godzin przed podróżą, do wypełnienia formularza za pomocą bezpłatnej aplikacji SPAIN TRAVEL HEALTH-SPTH, dostępnej na stronie: https://www.spth.gob.es. W tym momencie turyści muszą też okazać negatywny wynik testu na Covid-19.

Szczegóły:

Lot Airline FR Logo

Warszawa ⇄ Alicante (WMI - ALC)

sobota 13 lut 2021 wtorek 16 lut 2021 bagaż podręczny od 247 Sprawdź lot
Interesują Cię inne terminy lotów? Zobacz kalendarz
Hotel

Obiekt Pension Urban Beach jest usytuowany w Alicante nieopodal bulwaru Explanada de España i 300 metrów od głównego rynku. Wszystkie pokoje są wyposażone w telewizor z płaskim ekranem i zapewniają dostęp do wspólnej łazienki z bezpłatnym zestawem kosmetyków. Do dyspozycji Gości jest też bezpłatne WiFi i szafa.

Pension Urban Beach

centrum miasta darmowy internet klimatyzacjatelewizor od 49noc/os. Zobacz hotel

Co zobaczyć w Alicante?

Alicante to nie tylko miasto pięknych, zadbanych plaż. Jest tu także wiele miejsc do zobaczenia. Gdzie warto skierować swoje kroki? Przede wszystkim zobaczcie Castillo de Santa Barbara. Jest to średniowieczna warownia zlokalizowana na szczycie wzniesienia Monte Benacantil o wysokości około 120 m n. p. m. Miejsce to góruje nad miastem i jest niewątpliwie jego symbolem.

W Alicante odwiedzić możemy także trzy ciekawe muzea: MARQ - Muzeum Archeologiczne, Muzeum de la Asegurada (z dziełami takich sław jak Picasso, Dali czy Joan Miró) i Museo de Belenes (Muzeum tradycji bożonarodzeniowych).

fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Warto wiedzieć

  • Z lotniska do miasta dojedziemy linią Alicante-Lotnisko (C6) – autobusy kursują od co 40 minut. 
  • Jeśli chcecie posmakować najlepszych tapas w mieście wybierzcie się do Tapas Alicante.
  • Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot – sprawdź, na co możesz liczyć. Potrzebujesz pomocy? Sprawdź Refundis.
  • Na stronie Startparking możesz znaleźć tani parking pod lotniskiem.

Zamieszczonej propozycji nie można zarezerwować jako pakiet w serwisie Tanie-Loty.pl. Konieczna jest samodzielna rezerwacja osobno wybranych usług na stronach podanych we wpisie.

Nawigacja dodatkowa