LOT + HOTEL Anna Pustizzi | 11 września 2021, 14:34

Weekendowy citybreak w Marsylii! Poludniowa Francja czeka już za 621 zł za lot i hotel!

Odkryj południową Francję! Bo kraj nad Sekwaną to nie tylko Paryż! 

Leć do Marsylii na pokładzie linii Ryanair bez obaw o wysokie koszty. Lecąc na weekend bez problemu powinieneś zapakować się w bagaż podręczny, który możesz ze sobą zabrać bezpłatnie. Będąc w Marsylii warto zatrzymać się w hotelu City Résidence Marseille, który jest bardzo dobrze oceniany i niedrogi. 

Podczas pobytu na południu Francji odkryjesz uroki pięknej Prowansji, posmakujesz lokalnych przysmaków i zobaczysz przepiękne gaje oliwne i malownicze winnice.

Nie zapomnij o prowansalskich miasteczkach, które mają tyle uroku i ciekawych zakamarków, że można godzinami spacerować po ich wąskich uliczkach!

Zasady wjazdu do Francji: W tym momencie by wjechać do Francji należy przedstawić negatywny wynik testu na Covid-19 albo zaświadczenie o szczepieniu, albo zaświadczenie o byciu ozdrowieńcem

Szczegóły:

Lot Airline FR Logo

Kraków ⇄ Marsylia (KRK - MRS)

piątek 01 paź 2021 poniedziałek 04 paź 2021 bagaż podręczny o wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm od 318 Sprawdź lot
Interesują Cię inne terminy lotów? Zobacz kalendarz
Hotel Obiekt City Résidence Marseille oferuje zakwaterowanie bez wyżywienia i jest zlokalizowany w Marsylii, 4 km od centrum. Do dyspozycji Gości jest też w pełni wyposażony aneks kuchenny z kuchenką mikrofalową i lodówką. W odległości 600 metrów od budynku znajduje się supermarket.

City Résidence Marseille ★★★

darmowy internet darmowy parkingbalkonaneks kuchenny od 101noc/os. Zobacz hotel

Co zwiedzić w Marsylii?

Uznawana za najbardziej kosmopolityczne miasto Francji Marsylia to druga pod względem liczby mieszkańców aglomeracja w kraju. Swoje znaczenie zawdzięcza ona przede wszystkim, liczącemu prawie dwa i pół tysiąca lat portowi. Co zobaczyć w tym mieście?

Najważniejsze zabytki znajdziecie tutaj, ale o jednym miejscu koniecznie nie zapomnijcie. To zamek If. 

Na skalistej wysepce If, położonej w odległości 3,5 km od wejścia do portu w Marsylii wznosi się otoczony umocnieniami z XVII w, a zbudowany sto lat wcześniej, zamek o nazwie Château d’If. Pełniąca funkcję więzienia budowla zyskała ponurą sławę dzięki popularnej powieści Dumasa „Hrabia Monte Christo”. W miejscu tym lokowano więźniów politycznych i setki protestantów, z których wielu zginęło w tutejszych lochach. W byłej fortecy więziono też bohatera rewolucji Mirabeau, rewolucjonistów z 1848 r i komunardów 1871 r.

Warto wiedzieć

  • Średnia temperatura na początku października to 20 stopni Celsjusza
  • Ze względu na wpływ różnych kultur w Marsylii zjesz zarówno typowe prowansalskie dania ale także znajdziesz kuchnię egzotyczną, francuską, włoską, a także wyroby piekarnicze i kebaby
  • na miejscu warto wypożyczyć samochód
  • Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot – sprawdź, na co możesz liczyć. Potrzebujesz pomocy? Sprawdź Refundis.
  • Na stronie Startparking możesz znaleźć tani parking pod lotniskiem.
    Zamieszczonej propozycji nie można zarezerwować jako pakiet w serwisie Tanie-Loty.pl. Konieczna jest samodzielna rezerwacja osobno wybranych usług na stronach podanych we wpisie.

    Nawigacja dodatkowa