Treść strony

LOT + HOTEL Anna Pustizzi | 25 maja 2022, 11:12

Bajeczny urlop w Apulii!! Przeloty i apartament za 1583 zł

Wybierzcie się w podróż do jednej z najbardziej bajkowych włoskich miejscowości. Z moją pomocą możecie zaplanować ciekawy wypad do Alberobello - miejscowości słynącej z domków trulli. Ale pamiętajcie - Apulia to nie tylko Alberobello – to jeden z piękniejszych regionów południowych Włoch.

Alberobello z roku na rok zyskuje na popularności i przybywa tam coraz więcej turystów. Przed sezonem nie będzie tam raczej zbyt wielu turystów, więc warto skorzystać z okazji. Do Bari możemy polecieć z Krakowa na pokładzie linii Ryanair. Wyszczególniona poniżej cena biletów dotyczy podróży wyłącznie z bagażem podręcznym. Po dotarciu na lotnisko w Bari warto wypożyczyć samochód.

To optymalny czas, aby odkryć najciekawsze zakątki regionu Bari. 

Zasady wjazdu do Włoch:

Przy wjeździe do Włoch trzeba przedstawić Unijny Certyfikat Covid-19 oraz wypełnioną autodichiarazione. 

Szczegóły:

Lot Airline FR Logo

Kraków ⇄ Bari (KRK - BRI)

wtorek 31 maj 2022 poniedziałek 06 cze 2022 bagaż podręczny o wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm od 251 Sprawdź lot
Hotel

Raggio Di Sole – Resort usytuowany jest zaledwie 1 km od centrum miejscowości Alberobello. Przy odkrytym basenie znajdują się leżaki i parasole. Goście mogą korzystać z ogrodu, w którym znajdą grill i słoneczny taras.

Apartamenty w obiekcie Raggio Di Sole są urządzone w klasycznym stylu. Mają 1 lub 2 sypialnie oraz w pełni wyposażony aneks kuchenny. Do dyspozycji Gości jest również część wypoczynkowa z telewizorem z płaskim ekranem. 


Raggio Di Sole – Resort

blisko plaży basen darmowy internet od 222noc/os. Zobacz hotel

Atrakcje regionu Bari

Prowincja Bari oferuje nam już niezwykłą mnogość i różnorodność atrakcji turystycznych. Fuzję antycznych kultur i stylów sztuki, tak charakterystyczną dla zabytków Bari, można spotkać w wielu miejscowościach, szczycących się średniowiecznymi katedrami. Warto zobaczyć Bitonto ze wspaniałą katedrą, Conversano z pięknym zamkiem, Trani z fantastycznie położonym nad morzem placem katedralnym, Ruvo di Puglia z dostojną katedrą, zamek o magicznej liczbie osiem:Castel del Monte, piękne maisteczka nadmorskie Polignano a Mare czy Giovinazzo, Monopoli, urocze Locorotondo, czy wreszcie Castellana Grotte z przepiękną jaskinią, Putignano ze słynnym karnawałem, czy w końcu niezwykłe Alberobello, miasteczko trulli.

Alberobello swoją sławę zyskało właśnie dzięki charakterystycznym budowlom, które przywodzą na myśl domki bajowych postaci. W tych okolicach znajduje się około 1500 takich budynków. Trulli z Alberobello wpisane zostały na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Fot. Shutterstock

Warto wiedzieć

  • W Apulii również spotkacie się ze zwyczajem sjesty. Decyzję o obiedzie najlepiej podjąć przed 14. 
  • Gniazda elektryczne są takie same jak w Polsce
  • Na stronie Startparking możesz znaleźć tani parking pod lotniskiem.


Zamieszczonej propozycji nie można zarezerwować jako pakiet w serwisie Tanie-Loty.pl. Konieczna jest samodzielna rezerwacja osobno wybranych usług na stronach podanych we wpisie.