LOT + HOTEL Joanna Węgielewska | 24 lutego 2020, 12:03

Bajeczne fiordy na przedłużony weekend! Loty i noclegi w cenie 452 zł!

Co powiecie na zapierające dech w piersi widoki fiordów, gór i malowniczej panoramy miasta? Lećcie do Stavanger i pokochajcie to miejsce!

Choć Skandynawia wydaje się drogim kierunkiem to jednak udało mi się znaleźć dla Was lot na przedłużony weekend w raz z noclegami w przystępnej cenie. Lecąc z Katowic linią Wizzair będziecie mieli do dyspozycji darmowy bagaż podręczny. Do tego proponuję bardzo dobrze oceniany nocleg Stavanger House, w którym do dyspozycji będziecie mieli darmowe wi-fi oraz aneks kuchenny. Jeśli nie wiecie jak spędzić pierwszy wiosenny weekend tego roku to rezerwujcie loty i cieszcie się bajecznymi krajobrazami.

Szczegóły:

Lot Airline W6 Logo

Katowice ⇄ Stavanger (KTW - SVG)

sobota 21 mar 2020 wtorek 24 mar 2020 bagaż podręczny od 167 Sprawdź lot
Interesują Cię inne terminy lotów? Zobacz kalendarz
Hotel

Stavanger House to obiekt z którego w ciągu pięciu minut samochodem dojedziesz to atrakcji takich jak Muzeum Archeologii i Muzeum Miejskie w Stavanger. Do dyspozycji Gości jest wspólny salon, ogród i wspólna kuchnia. Do dyspozycji Gości jest bezpłatne WiFi oraz prywatny parking.

Stavanger House

darmowy internet ogródkuchniawspólny salon od 95noc/os. Zobacz hotel

Co zobaczyć w Stavanger?

Choć to Preikestolen (skała w kształcie ambony) jest najpopularniejszą atrakcją turystyczną w całym regionie, to jednak Stavanger ma turystom do zaproponowania znacznie więcej atrakcji. Co zatem powinno znaleźć się na liście atrakcji podczas weekendowego pobytu?

 • Muzeum ropy naftowej - Po wyjściu z muzeum ropa naftowa nie będzie dla Was żadną tajemnicą. Dowiecie się jak powstawała ropa przed milionami lat oraz to, jak w dzisiejszych czasach wydobywa się ją z gruntu. Ale także wiele ciekawostek na jej temat
 • Muzeum puszek - Choć miejsce wydaje się dość zabawne to jednak zyskało popularność wśród turystów. W muzeum możemy przyjrzeć się warunkom pracy w fabrykach ryb a nawet poznakować rybnych przysmaków.
 • Muzeum archeologiczne - Wewnątrz możemy zapoznać się z historią kultury i przyrody regionu Rogaland
 • Muzeum Sztuk Pięknych regionu Rogaland
 • Katedra
 • Stare Miasto
fot. Shutterstock
fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Warto wiedzieć

 • Walutą obowiązującą w Norwegii jest korona norweska.
 • Z lotniska do miasta dojedziesz autobusem Flybussen. Cena biletu w jedną stronę to 80 koron.
 • Aby dotrzeć do Preikestolen trzeba odbyć krótką, 40 minutową podróż promem ze Stavanger do Tau i wspiąć się na klif na wysokość 604 metrów.
 • Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot – sprawdź, na co możesz liczyć. Potrzebujesz pomocy? Sprawdź Refundis.
 • Na stronie Startparking możesz znaleźć tani parking pod lotniskiem.
  Zamieszczonej propozycji nie można zarezerwować jako pakiet w serwisie Tanie-Loty.pl. Konieczna jest samodzielna rezerwacja osobno wybranych usług na stronach podanych we wpisie.

  Nawigacja dodatkowa