Treść strony

LOT + HOTEL Kama Olejarz | 2 grudnia 2021, 09:09

Słoneczny urlop na Cyprze! Świetna cena lotów i noclegów w 3* hotelu 524 zł!

Cypr na wyciągnięcie ręki! Znaleźliśmy świetną ofertę lotów, które w połączeniu z noclegami może być inspiracją do styczniowego urlopu w ciepłym miejscu! 

Cypr przywita Was całkiem przyjemną, słoneczną pogodą z temperaturami przekraczającymi nawet 17 stopni. Podczas tygodniowego pobytu znajdziecie czas zarówno na "naładowanie akumulatorów" jak i na zwiedzanie wyspy. W tym celu polecamy wypożyczenie auta! Podczas pobytu zatrzymajcie się w dobrze ocenianym przez podróżników 3-gwiazdkowym hotelu z basenem. 

Bezpośrednie połączenia z Gdańska odbędziecie liniami Ryanair. W cenie tanich biletów jest tylko bagaż podręczny. Zobacz jak się spakować, aby zabrać niezbędne rzeczy.

Zasady wjazdu na Cypr: Od 21 października podróżujący z Polski na Cypr muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR na COVID-19, z testu zwalnia Europejski Certyfikat Covid-19 

Szczegóły:

Lot Airline FR Logo

Gdańsk ⇄ Pafos (GDN - PFO)

niedziela 09 sty 2022 niedziela 16 sty 2022 bagaż podręczny o wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm od 118 Sprawdź lot
Hotel

Obiekt Club St. George znajduje się zaledwie 5 minut jazdy od centrum miasta Pafos i oferuje gustownie urządzone pokoje z zapleczem kuchennym i balkonem. Na miejscu zapewniono 2 duże odkryte baseny, restaurację, bar i kawiarnię.

Club St. George

basen darmowy internet restauracjatransfer lotniskowy od 58noc/os. Zobacz hotel

Jak najlepiej zwiedzać Cypr?

Cypr jest trzecią co do wielkości wyspą Morza Śródziemnego (po Sardynii i Sycylii). Będąc tam, mamy wrażenie, że wyspa jest wielkości małego miasta i wszyscy znają się bardzo dobrze. Jednak warto mieć na uwadze dość zauważalne różnice w życiu na Cyprze. Tym bardziej, jeśli wybieramy się w samodzielną podróż autem. Według mnie to najlepszy środek transportu na wyspie. Odległości między różnymi ciekawymi zakątkami Cypru są dość spore i podróż autobusem (o wiadomej w tej części świata wątpliwej punktualności) jest dość męcząca. Musicie mieć na uwadze, że ruch na Cyprze jest lewostronny. Obawiacie się przestawienia na jazdę "pod prąd"? Niesłusznie! Ruch nie jest zbyt duży, a wszystkie auta z wypożyczalni mają czerwone tablice rejestracyjne. To pozwala kierowcom na łatwe "wyłapanie" przyjezdnych z tłumu. A jak sami się przekonacie jest ich całkiem sporo!

Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock

Warto wiedzieć

  • Przylatując na Cypr należy przestawić zegarki o godzinę do przodu
  • Walutą Cypru jest Euro
  • Gniazdka elektryczne są w standardzie brytyjskim, zaopatrzcie się w przejściówki
  • Jeśli wybieracie się w góry Troodos powinniście pamiętać, że temperatura jest tam niższa nawet o 10 stopni niż w pozostałych częściach wyspy. 
  • Na stronie Startparking możesz znaleźć tani parking pod lotniskiem.

Zamieszczonej propozycji nie można zarezerwować jako pakiet w serwisie Tanie-Loty.pl. Konieczna jest samodzielna rezerwacja osobno wybranych usług na stronach podanych we wpisie.