LOT + HOTEL Artur Stępień | 26 stycznia 2020, 19:32

10 dni w Rio! Podróż do Brazylii z lotami i noclegami za jedyne 2298 zł!

Wyruszcie w podróż do Ameryki Południowej! Czeka na Was 10 dni w Brazylii w świetnych cenach lotów i noclegów!

Czas na lato już w marcu! Mamy świetną okazję na podróż do Brazylii, a konkretnie do słonecznego Rio de Janeiro! To najlepszy okres na loty na południową półkulę, temperatura często przekracza wtedy 30 stopni! To środek gorącego okresu na najsłynniejszej plaży świata - Copacabana! Będąc w Rio nie zapomnijcie zwiedzić prawdziwych brazylijskich perełek - pomnika Chrystusa Odkupiciela oraz Sugar Loaf Mountain!

Tanie loty z Berlina do Rio de Janeiro przez Paryż zapewniają linie Air France. Jak najwygodniej dotrzeć na lotnisko Tegel podpowiadamy tutaj. Na miejscu w Brazylii spędzicie 10 dni w pięknym rodzinnym pensjonacie Casa da Vera

Szczegóły:

Lot Airline AF Logo

Berlin ⇄ Rio De Janeiro (TXL - GIG)

czwartek 12 mar 2020 poniedziałek 23 mar 2020 bagaż podręczny i rejestrowany w cenie od 1778 Sprawdź lot
Hotel

Ten przytulny pensjonat położony jest w centrum Rio de Janeiro. Oferuje prywatne pokoje z bezpłatnym dostępem do wi-fi. Podróżujący bardzo wysoko oceniają obiekt ze względu na stosunek ceny do jakości.

Casa Da Vera

centrum miasta darmowy internet od 52noc/os. Zobacz hotel

Jak jedzą, co piją Brazylijczycy?

Brazylia z uwagi na swoją wielkość zróżnicowana jest zarówno klimatycznie jak i kulturowo, ale także pod względem kuchni. Zatrzymajmy się na chwilę przy posiłkach mieszkańców Rio de Janeiro. Jak jedzą? O której godzinie? I jak nazywają swoje posiłki? Tuż przed ósmą rano czas na Café da manhã. Śniadanie, którego głównym składnikiem odróżniającym je od polskiego jest Tapioca. To białe kuleczki z korzenia manioka, które rozpuszczając się na patelni tworzą rodzaj naleśnika, którego nadziewa się wedle uznania. Około godziny 10 czas na przekąskę. Popularna jest galaretka owocowa, choć najczęściej jest to coś smażonego: Coxinha, Paste, Kibe, Bolovo czy Esfirra. Po godzinie 12 czas na obiad. Pierwsze skrzypce gra tu ryż i czarna fasola przyrządzona w unikalny sposób, bowiem gotowana z mięsem. Tak przyrządzona zyskuje imię feijoada. O godzinie 15 oraz 19 Brazylijczycy po raz kolejny sięgają po przekąski w postaci batoników czy lekkich sałatek. Ostatni posiłek - colação, ok godziny 22 to kolejny rodzaj przekąski podobnej do tych porannych albo popołudniowych. I jeszcze słów kilka o kawie. Jej intensywność dzieli się na cztery rodzaje: Café preto – typowa kawa czarna; Café cortado– 2/3 szklanki kawy, 1/3 mleka; Café pingado– 2/3 szklanki mleka, 1/3 kawy; Média– kawa z mlekiem w sprawiedliwej proporcji 50/50 :)

Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock

Warto wiedzieć

 • Podróżując do Rio należy przestawić zegarki o 3 godziny do tyłu
 • Nie są wymagane wizy
 • Nie są wymagane przejściówki do gniazdek elektrycznych
 • Walutą Brazylii jest Real brazylijski. Przelicznik: 1 BRL = 0,9 PLN
 • Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot – sprawdź, na co możesz liczyć. Potrzebujesz pomocy? Sprawdź Refundis.
 • Do Brazylii zabierzcie ze sobą wielowalutową kartę Revolut. Dzięki niej zaoszczędzicie na płatnościach za granicą.
  Zamieszczonej propozycji nie można zarezerwować jako pakiet w serwisie Tanie-Loty.pl. Konieczna jest samodzielna rezerwacja osobno wybranych usług na stronach podanych we wpisie.
  Rezerwuj wyjątkowe domy na całym świecie

  Nawigacja dodatkowa