LOT + HOTEL Artur Stępień | 23 stycznia 2020, 18:23

Kierunek Karaiby! Tydzień na Gwadelupie w gorącej cenie 2407 zł za loty i noclegi!

Odkrywamy przed Wami kolejną karaibską wyspę! Wykorzystajcie okazyjne ceny lotów i noclegów i lećcie na Gwadelupę!

Gwadelupa to zamorskie terytorium zależne Francji. Co to oznacza? Dla spragnionych nowych kierunków podróżników przede wszystkim możliwość odwiedzenia jej bez konieczności posiadania paszportu. Wystarczy sam dowód osobisty aby udać się na Karaiby! 

Kolejna zaleta? Roaming! Jeśli to terytorium francuskie, to... tak, dobrze myślicie – możecie korzystać z Internetu w roamingu na takich samych zasadach jak w Unii Europejskiej. Metoda jest w zasadzie bezpłatna, jeżeli nie przekroczymy określonego przez operatora limitu.

A co na miejscu? Gwadelupa oferuje pokryte miękkim piaskiem plaże, spokojne zatoki oraz kolonialne domy otoczone plantacjami bananowców. Tu wszędzie da się odczuć kreolską kulturę, którą doceniają tłumnie odwiedzający ten zakątek goście - co roku przyjeżdża tu ok. 300 tys. turystów. Lećcie tam i Wy!

Obecnie dostępna jest świetna cena lotów kombinowanych na Gwadelupę z Berlina przez Paryż. Należy jednak mieć na uwadze kilka dość istotnych szczegółów. Po pierwsze podczas przesiadki w stolicy Francji wymagana jest zmiana lotniska. Po drugie loty realizuje dwóch różnych przewoźników – easyJet i LEVEL, więc musicie mieć na uwadze różne limity bagażu podręcznego. I wreszcie po trzecie - wylot i przylot to także dwa różne lotniska berlińskie - Tegel i Schoenefeld. Jednak warto – na miejscu pozostajecie tydzień w bardzo ciepłym wciąż okresie na Karaibach!

Lot Airline U2 Logo

Berlin ⇄ Pointe-a-pitre (BERL - PTP)

wtorek 22 wrz 2020 środa 30 wrz 2020 bagaż podręczny w cenie od 1665 Sprawdź lot
Hotel

Obiekt oferuje 14. domków letniskowych. We wszystkich jest kuchnia oraz łazienka. Goście mają do dyspozycji ogólnodostępny ogród, basen oraz parking.

TI Village Creole ★★★

blisko plaży basen darmowy internet klimatyzacjaparking od 106noc/os. Zobacz hotel

Smaki Gwadelupy

Najsmaczniejsze na wyspie są przede wszystkim owoce i warzywa. Stoły na lokalnych targach uginają się pod ciężarem świeżych i słodkich bananów, ananasów, marakuji, papaji, arbuzów, karamboli, awokado, gujawy czy dyni, papryczek i batatów. Koniecznie musicie spróbować sorbetu kokosowego robionego przez starsze Kreolki (najczęściej na najbardziej popularnych plażach), czy kupić świeżą wodę z młodych kokosów (sprzedawaną przy drodze). 

Warto również odwiedzić targ rybny, gdzie można kupić świeżo złowione ryby i owoce morza. To terytorium Francji, więc nie zdziwcie się, gdy w piekarniach znajdziecie prawdziwie francuskie, chrupiące bagietki czy croissanty. A jeśli czekacie na coś mięsnego, odpowiedź jest jedna - marynowany w aromatycznych przyprawach kurczak Colombo poulet.

Fot. Evi Radauscher, Unsplash
Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock
Fot. Kizoa Team, Unsplash

Warto wiedzieć

  • Gwadelupa to terytorium francuskie, pozostajecie w UE z wszystkimi tego konsekwencjami - obowiązuje Euro, europejski roaming i dowód osobisty
  • Na wyspie porozumiewa się właściwie tylko w języku francuskim
  • Nie jest wymagana przejściówka do gniazdek elektrycznych
  • Nie są wymagane żadne szczepienia
  • Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot – sprawdź, na co możesz liczyć. Potrzebujesz pomocy? Sprawdź Refundis.
  • Do Gwadelupy zabierzcie ze sobą wielowalutową kartę Revolut. Dzięki niej zaoszczędzicie na płatnościach za granicą.
    Zamieszczonej propozycji nie można zarezerwować jako pakiet w serwisie Tanie-Loty.pl. Konieczna jest samodzielna rezerwacja osobno wybranych usług na stronach podanych we wpisie.

    Nawigacja dodatkowa