LOT + HOTEL Milena Goc | 2 marca 2020, 10:07

Tydzień w Lizbonie na początku lata! Przeloty i hotel za 813 zł!

Słoneczna i fascynująca Lizbona na lato. Zaplanujcie tygodniowy wypoczynek w stolicy Portugalii. 

Czas zaplanować letnie podróże. Tym razem proponuję Wam tygodniową podróż z Berlina do Lizbony. Obecnie z tego lotniska zarezerwujecie najtańsze bilety. O tym jak tanio dotrzeć do Berlina dowiecie się z naszego poradnika. Lato to wspaniały czas na zwiedzanie Lizbony. Dobra pogoda będzie sprzyjała zwiedzaniu fantastycznych miejsc w stolicy Portugalii. Po intensywnym dniu będzie mogli odpocząć w kameralnym pensjonacie The Place Graça

O tym co warto zobaczyć w Lizbonie przeczytacie poniżej. Sprawdźcie jakie atrakcje powinny znaleźć się na Waszej liście. 

Szczegóły:

Lot Airline FR Logo

Berlin ⇄ Lizbona (SXF - LIS)

poniedziałek 22 cze 2020 poniedziałek 29 cze 2020 bagaż podręczny o wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm od 281 Sprawdź lot
Interesują Cię inne terminy lotów? Zobacz kalendarz
Hotel

Pokoje są wyposażone w szafę i telewizor z płaskim ekranem. Niektóre z nich dysponują też balkonem. Goście mogą korzystać z bezpłatnego WiFi. Pensjonat The Place Graça jest oddalony o 2,9 km od placu Praça do Comércio oraz o 3 km od dzielnicy Chiado.

The Place Graça

centrum miasta darmowy internet nowoczesne wnętrzablisko stacji metra od 76noc/os. Zobacz hotel

Wspaniałe atrakcje Lizbony

Lizbona może się poszczycić długą listą wspaniałych atrakcji, które warto zobaczyć. Ja skupię się na tych najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych. Zaczynamy od Klasztoru Hieronimitów, czyli jednego z dwóch zabytków Lizbony, który jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Co ciekawe, klasztor ten został wybudowany dzięki zyskom, które kraj czerpała ze sprzedaży przypraw. Niedaleko klasztoru znajduje się inna równie rozpoznawalna atrakcja. Bardzo charakterystycznym budynkiem jest Wieża Belem. W czasach wielkich odkryć geograficznych wieża odgrywała rolę strażnicy lizbońskiego portu. Nie zapomnijcie wybrać się na Praça do Comércio, który jest zakończeniem lizbońskiego deptaka Rua Augusta.

Miłośnicy słodkości za wspaniałą atrakcję powinni uznać Pasteis de Belem. Niezwykle pyszne babeczki, które już zawsze będą się Wam kojarzyć z Lizboną. Ich smak naprawdę pamięta się na długo. 

Pamiętajcie, żeby wybrać się na przejażdżkę najsłynniejszym tramwajem w Lizbonie - linia 28. Jeśli chcecie zająć dobre miejsce do podziwiania miasta to koniecznie wybierzcie się na pierwszy przystanek. Później może Was już czekać tylko stojąca podróż. 

Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock

Warto wiedzieć

  • W Lizbonie zegarki cofamy o godzinę
  • Lizbonę najlepiej zwiedzać pieszo lub korzystając z komunikacji miejskiej
  • Z lotniska do centrum najlepiej i najtaniej dojedziecie metrem
  • Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot – sprawdź, na co możesz liczyć. Potrzebujesz pomocy? Sprawdź Refundis.

Zamieszczonej propozycji nie można zarezerwować jako pakiet w serwisie Tanie-Loty.pl. Konieczna jest samodzielna rezerwacja osobno wybranych usług na stronach podanych we wpisie.

Nawigacja dodatkowa