LOT + HOTEL Anna Pustizzi | 26 października 2021, 22:46

Weekend w Atenach! Stolica Grecji w jesiennych cenach: 440 zł za loty i noclegi!

Mam dla Was interesującą propozycję podróży na południe Europy. Stolica Grecji czeka w bardzo dobrych cenach za loty i noclegi!

Antyczna wycieczka! Udać się do Aten, to jak wsiąść do wehikułu czasu i przenieść się do starożytnego świata, który dał początek europejskiej cywilizacji. Zestawiając to z współczesnym obliczem Aten z kawiarniami, klubami, arcydziełami miejskiej sztuki i bogatym życiem nocnym zanurzamy się w mieście o niepowtarzalnym charakterze. A wszystko w tle Morza Śródziemnego, zieleni wzgórz i złotego piasku plaż. 

Do Aten dolecicie bezpośrednio liniami Ryanair z Katowic. W cenie biletu jest tylko bagaż podręczny, ale na to też mamy sposób, podpowiadamy, jak się spakować.

Szczegóły:

Lot Airline FR Logo

Katowice ⇄ Ateny (KTW - ATH)

czwartek 25 lis 2021 niedziela 28 lis 2021 bagaż podręczny o wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm od 194 Sprawdź lot
Interesują Cię inne terminy lotów? Zobacz kalendarz
Hotel

Obiekt Artemision położony jest w centrum Aten. Oferuje on zakwaterowanie w pokojach z balkonem. Hotel usytuowany jest około 400 metrów od Greckiego Teatru Narodowego, 500 metrów od placu Omonia i 700 metrów od Narodowego Muzeum Archeologicznego w Atenach. Na miejscu do dyspozycji Gości jest taras i całodobowa recepcja.

Artemission

centrum miasta darmowy internet pokoje z balkonemparking od 82noc/os. Zobacz hotel

Metrem po Atenach

Jeśli w planach podróży macie tylko zwiedzanie Aten, spokojnie powinniście dać radę poruszać się piechotą. Wszystkie najciekawsze atrakcje Aten mieszczą się na długości około 3,5 kilometra - od wykopalisk Kerameikos aż do Stadionu Panatenajskiego. W sytuacji, gdy chcecie wyruszyć dalej lub zwyczajnie szybciej, możecie skorzystać z komunikacji publicznej - przede wszystkim z nowoczesnego metra lub tramwaju. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na to, że ateńskie metro jest darmowym muzeum archeologicznym! W trakcie budowy podziemnej kolejki natrafiono na wiele śladów antycznych czasów, znaleziono budynki, ulicę, cmentarze, narzędzia czy rzeźby. Wiele z tych znalezisk zostało wystawionych w tunelach i przejściach pobliskich stacji metra. Najciekawsze stacje-muzea to: Akropol, Evangelismos, Kerameikos, Panepistimiou czy Syntagma. Niektóre z wystawionych prac są jedynie replikami, nadal jednak warto spędzić chwilę i je obejrzeć, o ile jesteśmy w pobliżu lub korzystamy z metra.

Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock

Warto wiedzieć

  • Lotnisko w Atenach jest oddalone od miasta o spory kawałek.Do centrum dostać się można linią metra nr 3
  • Warto wykupić kartę Athens City Pass w wersji Classic, bilet na metro z lotniska jest wówczas w pakiecie
  • Na stronie Startparking możesz znaleźć tani parking pod lotniskiem.
Zamieszczonej propozycji nie można zarezerwować jako pakiet w serwisie Tanie-Loty.pl. Konieczna jest samodzielna rezerwacja osobno wybranych usług na stronach podanych we wpisie.

Nawigacja dodatkowa