LOT + HOTEL Joanna Węgielewska | 13 marca 2020, 09:14

Norweskie fiordy na przedłużony weekend! Loty i noclegi w super cenie 520 zł!

Skandynawia nie musi oznaczać ogromnych kosztów podróży. Lećcie tanio zobaczyć zapierające dech w piersi widoki fiordów i gór. Lećcie do Stavanger w czerwcu i pokochajcie to miejsce!

Jeśli do tej pory unikałeś podróży do Norwegii ze względu na duże koszty najwyższa pora się tam wybrać. Znalazłam dla Was bezpośredni lot na przedłużony weekend w przystępnej cenie. Lecąc z Gdańska linią Wizzair będziecie mieli do dyspozycji darmowy bagaż podręczny. Jeśli potrzebujecie porady jak spakować się w tak mały bagaż polecamy nasz poradnik.

Na miejscu proponuję bardzo dobrze oceniany nocleg Stavanger House, w którym do dyspozycji będziecie mieli darmowe wi-fi oraz aneks kuchenny. W okolicy Stavanger warto także wybrać się na jedną z najpopularniejszych atrakcji Norwegii - skałę Preikestolen. Poniżej znajdziecie informację jak się tam dostać.

Szczegóły:

Lot Airline W6 Logo

Gdańsk ⇄ Stavanger (GDN - SVG)

sobota 06 cze 2020 poniedziałek 08 cze 2020 bagaż podręczny od 266 Sprawdź lot
Interesują Cię inne terminy lotów? Zobacz kalendarz
Hotel

Stavanger House to obiekt z którego w ciągu pięciu minut samochodem dojedziesz to atrakcji takich jak Muzeum Archeologii i Muzeum Miejskie w Stavanger. Do dyspozycji Gości jest wspólny salon, ogród i wspólna kuchnia. Do dyspozycji Gości jest bezpłatne WiFi oraz prywatny parking.

Stavanger House

darmowy internet ogródkuchniawspólny salon od 127noc/os. Zobacz hotel

Preikestolen - poradnik praktyczny

Preikestolen czyli skałą w kształcie ambony jest najpopularniejszą atrakcją turystyczną w całym regionie. Aby do niej dotrzeć, trzeba odbyć krótką, 40 minutową podróż promem ze Stavanger do Tau. Klif ma wysokość 604 metrów, a jego szczyt to zupełnie płaska powierzchnia o wymiarach 25 na 25 metrów. 

Miejsce to jest częstym kierunkiem podczas wizyty w Stavanger. Można podziwiać Preikestolen z oddali, np. z pokładu promu, jednak największe wrażenie robi wejście na szczyt. Wejście zajmuje od 1 do 3 godzin  i nie należy do niebezpiecznych. Wystarczy wziąć ze sobą odpowiednie buty i wspiąć się na to wyjątkowe miejsce.

fot. Shutterstock
fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Warto wiedzieć

  • Walutą obowiązującą w Norwegii jest korona norweska.
  • Jeśli chcesz dowiedzieć się co zwiedzić w Stavanger poczytać nasz przewodnik.
  • Z lotniska do miasta dojedziesz autobusem Flybussen. Cena biletu w jedną stronę to 80 koron.
  • Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot – sprawdź, na co możesz liczyć. Potrzebujesz pomocy? Sprawdź Refundis.
  • Na stronie Startparking możesz znaleźć tani parking pod lotniskiem.
    Zamieszczonej propozycji nie można zarezerwować jako pakiet w serwisie Tanie-Loty.pl. Konieczna jest samodzielna rezerwacja osobno wybranych usług na stronach podanych we wpisie.

    Nawigacja dodatkowa