przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Trzy kapitalne zamki w Niemczech.

Więcej
2015/09/26 21:34 #1 przez karina.st
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
W Niemczech jest ponad 20 tysięcy zamków. Wiele z nich znajduje się w Branderburgii, Saksoni czy na Pomorzu Przednim. Ich stosunkowa bliskość od polskiej granicy sprawia, że można do nich dojechać w zaledwie kilka godzin. Jeden z zamków jest siedzibą lokalnych władz, inny powstał dla polskiego króla Augusta II Mocnego.

Zamek w Schwerinie (niem. Schweriner Schloss) swój obecny wygląd zawdzięcza przebudowie z lat 1845-1857, jednak jego historia sięga X wieku, stoi on bowiem na murze pierścieniowym, który ma ponad tysiąc lat. Niektórzy określają go mianem bajkowego, inni uważają za najpiękniejszy budynek parlamentu kraju związkowego w całych Niemczech. Bez wątpienia jest on jednak symbolem liczącego 100 tysięcy mieszkańców miasta Schwerin i całego landu.

Bryła zamknu wzniesiona została na planie pierścienia i tym kształtem nawiązuje do układu wałów słowiańskiego grodu, jaki powstał na małej wyspie na jeziorze Schweriner See.
WIĘCEJ

<a href=http://www.tanie-loty.com.pl/dzienniki-podrozy/15595-karina-st><img src=/components/com_traveldiary/views/widget/img3/karina.st.png></a>

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/10/02 20:17 #2 przez anna.pacuszka
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Zamek w Schwerinie jest niezwykle okazały, widziałam wiele zdjęć i bardzo chciałabym pojechać osobiście. Ale wtedy chyba warto coś jeszcze po drodze zwiedzić. Więc muszę zaplanować około tygodniowy wyjazd do Niemiec, moze właśnie szlakiem zamków.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Wrocławia do Los Angeles, z Warszawy do Paryża i połączeń lotniczych z Warszawy do Stambułu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Monachium, Okazje na loty z Wrocławia, Okazje na loty na weekend z Wrocławia, Pakiety z Olsztyna, Okazje na loty z Polski do egzotycznych krajów, tanie bilety z Gdańska do Londynu, loty krajowe, wyszukiwarka tanich lotów.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Ładowarki, Dla Dzieci, Walizki dla dzieci, Na prezent i Torby na laptopa.